فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مردان مسلح یک خبرنگار افغان را در مزارشریف کشتند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  مردان مسلح ناشناس یک خبرنگار محلی افغان را در شهر مزارشریف مرکز ولایت بلخ افغانستان کشتند.

  به گزارش العربیه به نقل از مرکز خبرنگاران افغانستان، خبرنگارکشته شده خالد آگاه یعقوبی نام داشت و به عنوان مجری و تهیه کننده یک رادیوی محلی بنام "لحظه" در مزارشریف کار میکرد.

  احمد فهیم حقبین، مدیر مسئول رادیو لحظه امروز یکشنبه 13 ژوئیه 2014 به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت، خالد آگاه یعقوبی بعد ازظهر روز شنبه از سوی مردان مسلح ناشناس به قتل رسید.

  حقبین افزود، خالد آگاه بعد از ادای نماز ظهر و لحظاتی بعد از ورود به خانه اش از سوی افراد مسلح ناشناس هدف قرار گرفت و در جا کشته شد.

  حقبین علاوه کرد:"کودکان به محض اینکه زنگ خانه زده شد دروازه را باز کردند که مردان مسلح ناشناس خالد را که در نزدیک دروازه بود ، هدف قرار دادند و با یک گلوله به سرش او را از پا در آوردند."

  مدیر مسئول رادیو لحظه گفت، خالد آگاه یعقوبی، چهار سال پیش کار خود را با این رادیوی خصوصی آغاز کرد و به تازگی تهیه کننده و گرداننده یک برنامه اجتماعی بنام "تک تک" را که در مورد موضوعات روز بود، بر عهده گرفته بود.

  مرکز خبرنگاران افغانستان نیز کشته شدن خالد آگاه یعقوبی از سوی مردان مسلح ناشناس را محکوم کرده است.

  این مرکز از اداره پلیس محلی ولایت بلخ خواسته تا در مورد چگونگی این رویداد تحقیق کند و عاملان قتل خالد آگاه را به پنجه قانون بسپارد.

  تا هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است و پلیس ولایت بلخ برای دستگیری عاملان این رویداد تحقیقات خود را شروع کرده است.

  این درحالیست که افغانستان یکی از نا امن ترین و خطرناک ترین کشورها برای فعالیت روزنامه نگاری به شمار میرود که اخیراً میزان خشونت علیه خبرنگاران دراین کشور نیز افزایش یافته است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران