.
.
.

رهبر داعش در زمان حکومت طالبان درکابل زندگی می کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ابوبکر البغدادی، رهبر گروه داعش در زمان حاکمیت گروه طالبان در افغانستان به عنوان عضو "جبهه اسحاق" در کابل ایفای وظیفه میکرد.

جبهه اسحاق به رهبرى مولوى اسحاق، در زمان حکومت طالبان، مسئولیت صفوف نظامى بگرام تحت ماموريت گروه القاعده را بر عهده داشت.

به گزارش العربیه به نقل از خبرگزاری پژواک، یک منبع امنیتی افغان که نخواسته نامش فاش شود گفته است که ابوبکر البغدادی از سال های 1996 تا 2000 میلادی با ابومصعب الزرقاوی درکابل فعالیت میکرد.

منبع مذکور افزوده است که ابوبکر البغدادی در زمان حاکمیت طالبان در افغانستان، در جاده 11 وزیر اکبرخان شهر کابل با شماری از جنگجویان خارجی و رهبران طالبان زندگی میکرد.

این درحالیست که شماری از فعالان سیاسی و امنیتی افغان از گسترش نفوذ داعش در بخش های مرزی افغانستان و پاکستان ابراز نگرانی کرده و مدعی اند احتمال زیاد وجود دارد که ریشه های داعش هم در پاکستان باشد.

این نگرانی زمانی بوجود آمد که گروهی از طالبان پاکستان موسوم به "تحریک خلافت" در بخش های قبایلی پاکستان به تازه گی با ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش بیعت کرد.

رسانه های پاکستانی گزارش داده اند که گروه داعش یکی از تند رو ترین گروه های جنگجو به شمار می رود و این گروه در بخش های مرزی افغانستان وپاکستان نیز نفوذ کرده است.