فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اوباما به نامزدان انتخابات افغانستان: دست به عمل فراقانونی نزنید

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا در تماس تلفنی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان خواسته است که بگذارند روند رسیدگی به تقلب های انتخاباتی پایان یابد.

  کاخ سفید روز چهارشنبه 09 ژوئیه 2014 با انتشار خبرنامه ای نوشت، اوباما تاکید کرده است که هردو نامزد انتخابات افغانستان باید از دست زدن به فعالیت های فرا قانونی خودداری کنند.

  اوباما در اين تماس تلفنی با هر دو نامزد تاکید کرده که امریکا انتظار دارد تمام ادعاهای معقول تقلب به طور کامل بررسی شود تا اعتبار فرایند انتخاباتی تامین شود.

  او تاکید کرده که هیچ توجیهی برای خشونت یا توسل به راه های فراقانونی که به قطع کمک امریکا به افغانستان منجر خواهد شد، وجود ندارد.

  عبدالله: جان خودرا میدهیم اما حکومت تقلبی نمی خواهیم

  دراین روزها تنش های انتخاباتی در افغانستان شدیداً اوج گرفته است. عبدالله عبدالله نامزد معترض انتخابات افغانستان دیروز سه شنبه اعلام کرد که کمتر از تشکیل حکومت چیزی دیگر نمی خواهد.

  عبدالله تاکید کرد که حاضر است جان خود را از دست بدهد؛ اما اجازه نمی دهد حکومت "با تقلب" روی کار اید. عبدالله اعلام نتایج ابتدایی انتخابات را نپذیرفته و آنرا مردود و غیر قابل قبول خوانده است.

  ازسوی دیگر، اشرف غنی احمدزی نامزد پیشتاز انتخابات افغانستان اعلام نتایج ابتدایی را پذیرفته و تاکید کرده است که کمیسیون رسیدگی به شکایت های انتخاباتی باید با استقلال و جدیت کارهای خودرا انجام دهد.

  کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان روز دوشنبه هفته جاری نتایج ابتدایی انتخابات افغانستان را اعلام کرد که اشرف غنی احمدزی با کسب 56.44 درصد آرا در ردیف اول و عبدالله عبدالله با کسب 43.56 درصد آرا در ردیف دوم قرار گرفتند.

  براساس جدول زمان بندی کمیسیون مستقل انتخابات، قرار است نتایج نهایی انتخابات این کشور تا دو هفته دیگر اعلام گردد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران