فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حمله مهاجمان انتحاری به دفتر والی و فرماندهی پلیس قندهار

  منبع: دبی، العربیه.نت فارسی

  گروهی از مهاجمان انتحاری ظهر امروز چهارشنبه 09 ژوئیه 2014 به ساختمان مقام ولایت و فرماندهی پلیس ولایت قندهار افغانستان حمله کردند.

  به گزارش العربیه به نقل از دواخان مینه پال، سخنگوی والی قندهار، درگیری شدید میان مهاجمان انتحاری و نیروهای امنیتی افغان جریان دارد.

  مینه پال افزود، تاکنون پنج مهاجم انتحاری کشته شده اند اما از کشته و زخمی شدن نیروهای امنیتی افغان تاهنوز خبری در دست نیست.

  درهمین حال، محمد ایوب سالنگی، معاون امنیتی وزارت داخله(کشور) افغانستان در صفحه تویترش نوشت، تاکنون دو موتر(خودرو) مملو از مواد انتحاری انفجار داده شده و دو موتر انتحاری دیگر متوقف شده است.

  سالنگی نوشته است که دراین درگیری هفت مهاجم انتحاری کشته شده اند و یک مهاجم دیگر تاهنوز با نیروهای امنیتی افغان درگیر است و چهار سرباز پلیس نیز دراین درگیری زخمی شده اند.

  گروه طالبان با انتشار خبرنامه ای مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و نوشته است که برای فعلاً درگیری شدید میان گروه طالبان و ارتش افغان جریان دارد.

  ولایت قندهار درجنوب افغانستان از جمله ولایت های ناامن به شمار میرود که مخالفان مسلح دولت درشماری از ولسوالی های آن ولایت حضور گسترده دارند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران