.
.
.

400 تانکر مواد سوختی درشهر کابل طعمه حریق شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام های افغان روز شنبه 05 ژوئیه 2014 تایید کردند که درحدود 400 تانکر نفت در یک ایستگاه در ولسوالی پغمان شهر کابل آتش گرفته اند.

به گزارش العربیه، حشمت الله استانکزی، سخنگوی فرماندهی پلیس کابل روز شنبه گفت، درحدود 400 تانکر نفت شامگاه جمعه آتش گرفت و تا ظهر امروز شنبه ادامه داشت.

استانکزی افزود، تاهنوز علت اصلی این آتش سوزی معلوم نیست اما شماری از رانندگان این موترهای نفتی میگویند این آتش سوزی براثر اصابت چند موشک رخ داد.

یکی از رانندگان این موترهای (تانکرهای) نفتی گفته است:"حوالی ساعت یازده شب گذشته(شامگاه جمعه) در نتیجه اصابت راکت(موشک) به پارکینگ (ایستگاه) تانکرهای تیل(نفت)، آتش سوزی گسترده ای رخ داد".

ازسوی دیگر، مالکان این تانکرهای نفت میگویند از دو ماه تاکنون تانکرهای آنان دراین ولسوالی متوقف بوده و دولت افغانستان اجازه حرکت را نداده است.

مالکان این تانکرها علاوه کردند که این تانکرهای نفتی مربوط به یک شرکت خصوصی می باشد که مواد سوختی را به نیروهای ناتو در ولایت قندهار منتقل میکردند.

آنان می افزایند که آتش سوزی زمانی رخ داد که رانندگان این موترها خواب بودند و بیشتر آنان براثر این آتش سوزی جان داده اند اما تاهنوز آمار دقیق از کشته شدگان این رویداد معلوم نیست.

مقام های افغان می گویند که این آتش سوزی خسارات سنگین مالی به دنبال داشته است اما تاهنوز دراین زمینه کدام محاسبه صورت نگرفته است.

گروه طالبان با انتشار خبرنامه ای مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته و مدعی است که این رویداد تلفات سنگین جانی و خسارات مالی برجای گذاشته است.