.
.
.

امرخیل: من فرار نکرده ام برای مداوا رفته بودم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ضیاالحق امرخیل، رییس پیشین دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان روز شنبه 05 ژوئیه 2014 اعلام کرد که حلقات خاصی علیه اش توطئه کرده اند.

به گزارش العربیه، امرخیل روز شنبه درنشست خبری درکابل گفت:"دسیسه ها را افشا خواهم کرد، تمامی مدارک که علیه من منتشر شده جعلی است، از کمیسیون شکایات انتخابات می خواهم که قضیه را بی طرفانه بررسی کند."

او افزود، که قربانی توطئه های حلقات خاصی شده است و دادخواهی خواهد کرد.

امرخیل تاکید کرد که برای تداوی به دوبی رفته بود و هرگز قصد فرار از افغانستان نداشته است و تا آخر عمر در این کشور باقی خواهد ماند.

امرخیل فرار کرده است؟

این درحالیست که یوسف نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان چند روز پیش گفته بود که ضیاالحق امرخیل از افغانستان فرار کرده و این نشان میدهد که او در تقلب انتخابات دست داشته است.

امرخیل دراین باره گفت:"کسانیکه مسافرت مرا بنام فرار یاد کردند رسوا میشوند وموضوع قوماندان امنیه (فرماندهی پلیس کابل) نیز به زودی رسوا میشود".

ازسوی دیگر، ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله نوارصوتی را پخش کرده و مدعی است که این صدای امرخیل می باشد که راه های تقلب انتخاباتی را به نفع اشرف غنی احمدزی سازماندهی می کند. پخش این نوار صوتی سبب شد که امرخیل از وظیفه اش کنار برود.

اما ضیاالحق امرخیل امروز شنبه به حضور خبرنگاران تمام ادعاهای مطرح شده علیه خودش را کاملاً رد کرد.

امرخیل افزود:"من در هیچ دادگاهی دوسیه ندارم، نه ممنوع الخروج هستم اینها دسیسه هستند علیه من و بعضی ها به این موضوعات دامن می زنند."

امرخیل مدعی شد که شماری از مقام های محلی و پلیس در روز انتخابات تقلب کرده اند که در زمان مناسب اسامی آنها را افشا خواهد کرد.

این درحالیست که تاهنوز جنجال های انتخاباتی افغانستان حل نگردیده و به تازه گی هیئتی از سنای آمریکا برای حل بحران انتخاباتی این کشور وارد کابل شده است.

ازسوی دیگر، قرار است نتایج ابتدایی انتخابات روز دوشنبه هفته جاری اعلام گردد و نتایج نهایی بتاریخ 31 سرطان(تیر) سال جاری خورشیدی اعلام شود.