فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پاکستان 22 موشک به خاک افغانستان پرتاب کرد

  منبع: دبی، العربیه.نت فارسی

  مقام های امنیتی ولایت کنر روز دوشنبه 30 ژوئن 2014 اعلام کردند که سربازان پاکستانی از شامگاه یکشنبه تا بامداد امروز دوشنبه 22 موشک را در این ولایت پرتاب کرده اند.

  به گزارش العربیه به نقل از عبدالحبیب سیدخیل، فرمانده پلیس ولایت کنر، براثر اصابت این موشک ها به کسی آسیبی نرسیده اما به باشندگان ولسوالی های دانگام و شیگل این ولایت خسارات مالی رسیده است.

  سیدخیل افزود:"حملات راکتی پاکستان از ساعت هفت شب گذشته(شامگاه یکشنبه) آغاز و تا هفت صبح امروز(دوشنبه) بر ولسوالی های دانگام و شیگل این ولایت ادامه داشت."

  فرمانده پلیس ولایت کنر علاوه کرد که روز گذشته نیز سربازان پاکستانی 73 موشک در بخش از ولایت های دانگام و شیگل ولایت کنر پرتاب کرده بودند.

  سربازان پاکستانی درشرایطی 22 موشک را بسوی ولایت کنر افغانستان پرتاب کرده اند که حامد کرزی رییس جمهور افغانستان به تازه گی نامه ای را به نواز شریف نخست وزیر پاکستان ارسال کرد.

  حامد کرزی موضوعات مهم از جمله مبارزه صادقانه علیه تروریزم، جلوگیری از تلفات غیر نظامیان، آزادی اعضای طالبان که خواستار صلح هستند، توقف حملات توپخانه ای پاکستان بر خاک افغانستان، از بین بردن لانه های تروریزم، تلاش های افغانستان و پاکستان به هماهنگی کشورهای مهم منطقه ماننده هند و چین برای مبارزه با تروریزم را در نامه اش نوشته و به نخست وزیر پاکستان فرستاده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران