فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آلمان: نامزدان انتخابات افغانستان نباید فرصت را بدست طالبان بدهند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  کشور آلمان نماینده خود را برای حل بحران انتخاباتی افغانستان به کابل فرستاده تا با هردو نامزد انتخاباتی این کشور گفتگو کند.

  وزارت خارجه آلمان با انتشار خبرنامه ای نوشت، مایکل کوچ نماینده آلمان با هردو نامزد انتخاباتی افغانستان درمورد راه حل بحران انتخاباتی گفتگو کرده است.

  مایکل کوچ تاکید کرده است، نامزدان دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نباید کاری کنند که این کشور با مشکلات بزرگتری رو به رو شود.

  مایکل کوچ گفت:"دو نامزد باید از فرصت کنونی استفاده کنند و از اقداماتی که سبب بی ثباتی افغانستان می‌شود و برای طالبان فرصت دوباره مساعد میسازد خودداری کنند."

  از سوی دیگر، دفترسیاسی سازمان ملل متحد درکابل نیز برای حل بحران انتخاباتی افغانستان وارد صحنه شده و با هردو نامزد انتخابات گفتگو می نماید.

  دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 24 جوزا(خرداد) سال جاری خورشیدی برگزار شد قرار است نتایج ابتدایی تا دو روز دیگر و نتایج نهایی بتاریخ 31 سرطان(تیر) سال 1393 خورشیدی اعلام گردد.

  احتمال ظهور خشونت جدید در افغانستان

  دراین روزها تنش های انتخاباتی میان تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله و تیم انتخاباتی اشرف غنی احمدزی به اوج خود رسیده است.

  ستاد انتخاباتی عبدالله مدعی است که تیم انتخاباتی اشرف غنی احمدزی در دور دوم انتخابات تقلب گسترده ای را انجام داده است.

  براساس گزارش ها، اشرف غنی احمدزی یک میلیون دوصدهزار رأی در دور دوم انتخابات از عبدالله عبدالله پیشی گرفته است.

  عبدالله عبدالله نامزد انتخابات افغانستان این آرا اشرف غنی را تقلبی خوانده و خواهان برگزاری انتخابات مجدد در ولایت های شده است که درآن ولایت ها تقلب گسترده انجام شده است.

  ازسوی دیگر، عبدالله عبدالله رابطه خودرا با کمیسیون های انتخاباتی به حالت تعلیق درآورده و تاکید کرده است که تیم انتخاباتی اش دیگر به کمیسیون های انتخاباتی اعتماد ندارد.

  قرار است تا دو روز دیگر نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام گردد و آن وقت تفاوت آرا میان عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی مشخص خواهد شد.

  تبلیغات