.
.
.

نامه حامد کرزی به نخست وزیر پاکستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه های پاکستانی امروز یکشنبه 29 ژوئن 2014 نامه حامد کرزی رییس جمهور افغانستان به نوازشریف نخست وزیر پاکستان را منتشر کردند.

حامد کرزی درنامه اش از نوازشریف خواسته است که کابل و اسلام آباد دربخش مبارزه جدی با تروریزم بصورت مشترک و صادقانه کار کنند.

مبارزه صادقانه علیه تروریزم، جلوگیری از تلفات غیر نظامیان، آزادی اعضای طالبان که خواستار صلح هستند، توقف حملات توپخانه ای پاکستان بر خاک افغانستان، از بین بردن لانه های تروریزم، تلاش های افغانستان و پاکستان به هماهنگی کشورهای مهم منطقه ماننده هند و چین برای مبارزه با تروریزم از جمله مطالب مهم اند که حامد کرزی در نامه اش برای نوازشریف مطرح کرده است.

حامد کرزی نامه اش را توسط رنگین دادفراسپنتا مشاور امنیت ملی افغانستان برای نوازشریف نخست وزیر پاکستان فرستاد.

اسپنتا روز پنجشنبه هفته گذشته در کشور پاکستان سفر کرد و در مورد "مبارزه مشترک با تروریزم" با مقام های بلند رتبه پاکستان ازجمله سرتاج عزیز مشاور امنیت ملی و راحیل شریف فرمانده ستاد مشترک ارتش پاکستان گفتگو کرد.

محور این گفتگو را چگونگی مبارزه مشترک علیه تروریزم تشکیل می داد که رنگین دادفر اسپنتا نتیجه این گفتگو را قناعت بخش تعریف کرد.

مقام های پاکستانی از این اقدام افغانستان استقبال کرده و تعهد کرده است که اسلام آباد با کابل در بخش مبارزه با تروریزم صادقانه عمل خواهد کرد.

اما شماری از فعالان سیاسی و امنیتی افغان درمورد تعهد پاکستان دربخش مبارزه مشترک با تروریزم ابراز تردید کرده و گفته اند که پاکستان درجریان چند سال گذشته نشان داده است که در تعهدات خود پابند نیست.