.
.
.

محمودکرزی: رییس جمهور حامد کرزی خواهان ماندن درقدرت است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محموکرزی برادر حامد کرزی رییس جمهور افغانستان ادعا دارد که رییس جمهور کرزی انتخابات این کشور را قسمی مدیریت می کند که تضمین کننده بقا اش در قدرت باشد.

محمود کرزی درمصاحبه با خبرگزاری رویترز گفته است که حامد کرزی میخواهد کسی به قدرت برسد که از فرمان اش اطاعت کرده و وابسته به خودش باشد.

محمود کرزی میگوید، حامد کرزی رییس جمهورافغانستان به گونۀ قصدی بازیگران نیرومند سیاسی را از انتخابات کشید تا هیچ یک از آنان پیروز قطعی انتخابات نباشند.

خبرگزاری رویترز نوشته است:" این کار به این مفهوم است، تا هنگام پیدا شدن یک راه حل برای بیرون رفت از این بن‌بست، آقای کرزی بر سر قدرت باقی خواهد ماند"

محمود کرزی برادر حامد کرزی رییس جمهور افغانستان گفته است: او (رییس‌جمهور کرزی) از همان آغاز تلاش کرد تا هیچ یک پیروز قطعی در دور نخست انتخابات نشوند تا زمان کافی برای به قدرت ماندنش وجود داشته باشد."

محمود کرزی ادامه داد:"کرزی چندین تن را تشویق کرد که در انتخابات شرکت کنند تا این گونه زمینه مهندسی انتخابات برایش پیدا شود."

ازسوی دیگر، خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ارشد ارگ ریاست جمهوری افغانستان که از ذکر اسم اش خودداری کرده نوشته است:"من به کرزی گفتم که اوضاع در حال خراب شدن است و اگر مردم اعتباراش را به انتخابات از دست دهند، شاید که همه چیز از زیر کنترول بیرون شود. اما، کرزی در پاسخم گفت که تشویش نکن. همه چیز قابل مدیریت است. حالا، دو معاون ریاست جمهوری با دو نامزد گفت‌وگو می کنند تا اوضاع آرام تر شوند و برای انجام برخی معامله‌ها تفاهمی صورت گیرد."

این بگومگوها درشرایطی صورت میگیرد که حامد کرزی رییس جمهور افغانستان به تازه گی در دیدار با جیمزدابینز نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان و پاکستان گفته است بتاریخ دوم ماه اگست سال جاری میلادی قدرت سیاسی افغانستان به رییس جمهور جدید انتقال خواهد کرد.