فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • جنگ شدید میان سربازان پاکستانی و ارتش افغان در ولایت هلمند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزارت دفاع افغانستان روز پنجشنبه 26 ژوئن 2014 رسماً تایید کرد که نظامیان پاکستانی در کنار طالبان در ولایت هلمند با ارتش افغان می جنگند.

  این وزارت امروز پنجشنبه اعلام کرد که اسناد و مدارک موجود نشان میدهد که بیش از چهار هزار جنگجویان در ولایت هلمند افغانستان در مقابل ارتش افغان می جنگند که بیشتر آنان را سربازان پاکستانی تشکیل میدهند.

  مقام های وزارت دفاع افغانستان میگویند، که حملات طالبان درپنج ولسوالی ولایت هلمند ازسوی استخبارات نظامی پاکستان طرح ریزی شده است.

  درهمین حال، صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت داخله(کشور) افغانستان امروز پنجشنبه در نشست خبری گفت، هزاران جنگجوی طالب که نظامیان پاکستانی نیز درمیان آنان هستند، در نبردها در ولسوالی سنگین و دیگر ولسوالی‌های هلمند دخیل هستند.

  صدیقی افزود، یافته‌های استخباراتی پلیس هلمند نشان می‌دهد نزدیک به چهار هزار جنگجو هم‌اکنون در پنج ولسوالی هلمند در برابر نیروهای امنیتی کشور می‌جنگند.

  جنگ میان طالبان و ارتش افغان در ولایت هلمند پنج روز می شود ادامه دارد تاکنون تلفات سنگین بر دو جانب وارد شده است.

  عبدالقیوم باقیزوی فرمانده پلیس ولایت هلمند امروز پنجشنبه تایید کرد در جریان پنج روز درگیری در ولسوالی های سنگین، موسی قلعه، کجکی و نوزاد این ولایت 100 سرباز امنیتی و 60 غیرنظامی کشته و زخمی شده اند.

  باقیزوی افزود، در این درگیری 106 طالب کشته و بیش از 200 طالب دیگر زخمی گردیده اند.

  وزارت داخله(کشور) افغانستان تایید کرده است که سربازان پاکستانی در لباس طالبان و غیرنظامی با ارتش افغان می جنگند.

  اما سفیر پاکستان در کابل حضور سربازان پاکستانی در کنار طالبان در جنگ ولایت هلمند را رد می کند.

  براساس گزارش ها، درحال حاضر جنگ شدید میان گروه طالبان و ارتش افغان در ولسوالی های سنگین، موسی قلعه، کجکی و نوزاد ولایت هلمند درجنوب افغانستان جریان دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران