فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امنیت ملی: از چندین حمله خونین انتحاری درکابل جلوگیری شد

  منبع: دبی، العربیه.نت فارسی

  ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان بعد ازظهر روز پنجشنبه 26 ژوئن 2014 از دستگیری گروهی از هراس افگنان که قصد انجام حملات انتحاری درکابل را داشتند خبر داد.

  به گزارش العربیه به نقل از سایت ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان، این گروه شامل پنج سازمانده و سه مهاجم انتحاری می باشند که همراه تجهیزات جنگی و واسکت(جلیقه) های انتحاری از ناحیه دوازدهم شهر کابل دستگیر شدند.

  درخبرنامه این ریاست آمده است، این هراس افگنان از آن سوی خط دیورند(مناطق قبایلی پاکستان) وارد کابل شده بودند که قبل از رسیدن به هدف دستگیر شده اند.

  دراین خبرنامه آمده است:"در ادامه برنامه عملیات ضد تروریستی مؤظفین ریاست عمومی امنیت ملی طی یک عملیات خاص پنج تن سازمانده حملات انتحاری و انفجاری همراه با سه تن افراد انتحاری ملبس با واسکت های انتحاری مملو از مواد انفجاریه را که از آن طرف خط فرضی دیورند به منظور انجام حملات انتحاری وارد شهر کابل گردیده بودند قبل از رسیدن به هدف از مربوطات ناحیه دوازدهم شهر کابل باالفعل بازداشت نموده اند."

  درخبرنامه ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان نوشته شده است که با دستگیری این گروهی هراس افگنان از چندین حمله خونین درشهر کابل جلوگیری شد.

  این گروه هراس افگنان در شرایطی از مناطق قبایلی پاکستان وارد کابل شده اند که رنگین دادفر اسپنتا مشاور امنیت ملی افغانستان با هیأت بلند رتبه دولتی به کشور پاکستان رفته است.

  قرار است اسپنتا دراین سفر درمورد "مبارزه مشترک با تروریسم" و مسایل امنیتی با مقام های بلند رتبه پاکستانی گفتگو نماید.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران