.
.
.

امنیت ملی افغانستان: از مرگبارترین حمله شبکه حقانی جلوگیری شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک گروه 14 نفری وابسته به شبکه حقانی که قصد انجام حملات انتحاری در ولایت خوست افغانستان را داشتند روز یکشنبه 22 ژوئن 2014 دستگیر شدند.

به گزارش العربیه به نقل از سایت ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان، گروهی چهارده نفری که قصد راه اندازی حملات انتحاری را داشتند درعملیات هدفمند امنیت ملی دستگیر شدند.

درخبرنامه ای ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان آمده است:"شبکه حقانی پلان داشت که چندین حمله انتحاری سازمان یافته را با استفاده از یک عراده موتر لاری از نوع هینو مملو از 6800 کیلوګرام مواد انفجاریه، سه عراده موتر(خودرو) نوع سراچه و چهار عراده موتر سایکل(موترسیکلت) در چندین محل مزدحم شهر خوست به شکل زنجیره ای انجام دهند."

در ادامه این خبرنامه ذکر شده است:"درجریان این عملیات از مخفیگاه تروریستان 99 میل تفنگچه مختلف النوع، چندین صندوق مرمی های مختلف النوع و سه پایه مخابره بدست آمده است."

این ریاست تاکید کرده است با دستگیری این چهارده نفر شبکه حقانی از حملات بسیار خونین در ولایت خوست افغانستان جلوگیری شد.

شبکه حقانی درشرایطی این برنامه را روی دست گرفته بود که مقام های ناتو درافغانستان نیز روز گذشته اعلام کردند که شبکه حقانی روابط نزدیک با سازمان جاسوسی پاکستان دارد و از گروه های خطرناک برای نیروهای بین المللی مستقر در افغانستان و ارتش افغان شمرده می شود.

ناتو می گوید که شبکه حقانی از سوی سازمان اطلاعات پاکستان ((ISI، گروه القاعده و برخی افراد تندرو در خاورمیانه حمایت می شود.