.
.
.

دفتر کمیسیون مستقل انتخابات در قندوز افغاستان به دلایل امنیتی بسته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر ساحوی (منطقه ای) کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان ظهر روز یکشنبه 22 ژوئن 2014 در ولایت قندوز این کشور بسته شد.

به گزارش العربیه به نقل از امیرحمزه احمدزی، رییس دفتر کمیسیون مستقل انتخابات در ولایت قندوز، دلیل بسته شدن این دفتر موجودیت تهدیدات امنیتی می باشد.

احمدزی افزود، ده ها نفر معترض روز گذشته در مقابل دفتر ساحوی این کمیسیون در ولایت قندوز خیمه زده اند و امروز یکشنبه درحدود 20 نفر از افراد مسلح نیز در این خیمه جابجا شده اند.

احمدزی علاوه کرد، این افراد مسلح کارمندان این دفتر ساحوی را تهدید کرده اند و مسئولان دفتر ساحوی کمیسیون مستقل انتخابات در ولایت قندوز بخاطر حفظ جان کارمندان، این دفتر ساحوی کمیسیون را بسته کرده اند.

درهمین حال، مقام های امنیتی ولایت قندوز موجودیت تهدیدات امنیتی علیه دفتر ساحوی کمیسیون مستقل انتخابات در این ولایت را رد کرده میگویند، که بسته شدن این دفتر انگیزه دیگری دارد.

دفتر ساحوی کمیسیون مستقل انتخابات در ولایت قندوز درشرایطی بسته شده است که دیروز شنبه نیز ده ها تن از باشندگان شهر کابل با شعارهای "امرخیل خیانت می کند، کرزی حمایت می کند" دست به تظاهرات مسالمت آمیز زدند.

آنها از حکومت افغانستان خواستند که ضیاالحق امرخیل، رییس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات از وظیفه برکنار و به دادگاه کشانده شود.

ضیاالحق امرخیل، به هردو دور انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به تقلب انتخاباتی متهم است.