فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • جان مک کین: اشتباه عراق در افغانستان تکرارخواهد شد

  منبع: دبی، العربیه.نت فارسی

  سناتوران آمریکایی در مورد خروج کامل سربازان این کشور از افغانستان شدیداً ابراز نگرانی کرده و گفته اند که به احتمال زیاد اشتباه عراق در افغانستان نیز تکرار می شود.

  جان مک کین، سناتور جمهوریخواه آمریکا گفته است، احتمال زیاد وجود دارد که باراک اوباما، اشتباه خود را در افغانستان نیز تکرار کند.

  خبرگزاری اسوشیتدپرس، روز سه شنبه 17 ژوئن 2014 با انتشار گزارشی نوشت، گسترش بحران در کشور عراق سبب نگرانی شدید میان سناتوران آمریکایی درمورد حضور اندک سربازان آمریکایی بعد ازسال 2014 در افغانستان شده است.

  جان مک کین گفته است:"آیا می‌شد از همه‌ مسایل و مشکلات در عراق جلوگیری کرد؟ جواب اینست که بلی کاملاً امکان داشت."

  جان مک کین تاکید کرده است، دو سال پیش امریکا تمام نیروهایش را از عراق بیرون برد؛ اما در صورتی که این موضوع را در افغانستان نیز تکرار کند، سرنوشت کابل نیز مشابه بغداد خواهد شد.

  از سوی دیگر، باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا به تازه گی گفته است:"در قرن بیست ویکم به جنگ ها اینطور پایان داده می شود و ما نیز تا پایان 2014 شمار نیروهای خود را به حد اقل خواهیم رساند."

  اوباما تاکید کرده است که مردم عراق به همکاری بیشتر ایالات متحده آمریکا نیاز دارد.

  اوباما افزود:"واضح است که حکومت بغداد به کمک‌های بیشتر امریکا برای مبارزه با شورشیان الهام گرفته از شبکه‌ القاعده نیاز دارد که می توانند منافع امنیتی امریکا را با تهدید مواجه سازند."

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران