.
.
.

عبدالله: وظیفه رییس دبیرخانه کمیسیون انتخابات به تعلیق آورده شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالله عبدالله یکی از نامزدان ریاست جمهوری افغانستان نا وقت شامگاه یکشنبه 15 ژوئن 2014 درکابل اعلام کرد که کار ضیاالحق امرخیل، رییس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان باید به حالت تعلیق درآورده شود.

عبدالله به حضور خبرنگاران درکابل هشدار داد که امرخیل در تقلب انتخابات دست داشته و دیگر به او اعتماد نمی شود.

این بگومگو ها درشرایطی بوجود آمد که جنرال محمد ظاهر ظاهر، فرمانده پلیس کابل روز برگزاری انتخابات اعلام کرد که پلیس کابل دو موتر(خودرو) حامل موادهای انتخاباتی را توقیف کرده است که بدون هماهنگی با نیروهای امنیتی بسوی مکان نامعلوم درحرکت بودند.

جنرال ظاهر تایید کرد که این دو موتر به دستور ضیاالحق امرخیل، رییس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات فرستاده شده بود و تلاش داشت تا مواد های انتخاباتی این دوموتر را در دسترس هواداران یکی از نامزدان ریاست جمهوری قرار دهد تا به نفع یک نامزد تقلب صورت گیرد.

اما ضیاالحق امرخیل این اتهام را رد کرده میگوید که این دوموتر(خودرو) مواد انتخاباتی را به ولسوالی سروبی شهر کابل انتقال میدادند که پلیس کابل مانع آن شد.

ازسوی دیگر، عمرداوودزی وزیر داخله(کشور) افغانستان گفته است:" هیأت مشترکی موظف شده است تا درباره سوءتفاهمی که بین رئیس دبیرخانه کمیسیون انتخابات و فرمانده پلیس کابل پیش آمده است، تحقیق کند."

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان میان دو نامزد پیشتاز عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی روز شنبه هفته جاری آغاز شد.
کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان گفت، دراین انتخابات 38 درصد زنان و 62 درصد مردان شرکت کرده بودند.

قرار است نتایج نهایی این انتخابات بتاریخ 31 سرطان (تیر) سال 1393 خورشیدی اعلام گردد.