.
.
.

سازمان ملل قطع انگشتان 11 رأی دهنده درهرات افغانستان را شدیداً محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد درکابل روز دوشنبه 16 ژوئن 2014 قطع انگشتان یازده رأی دهنده را در ولایت هرات افغانستان شدیداً محکوم کرد.

یان کوبیش، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان با انتشار خبرنامه ای نوشت، این یازده نفر مانند سایر افغان ها برای بهتر ساختن آینده کشورشان در انتخابات شرکت کرده بودند.

دراین خبرنامه آمده است، حمله بر غیرنظامیان و قطع انگشتان بزرگترین تخطی از قوانین بشری می باشد و طرف های درگیر باید این مسئله را رعایت کنند.

یان کوبیش، درخبرنامه اش تاکید کرده است که این گونه عملکرد طالبان علیه غیرنظامیان نشان دهنده "ضعف " می باشد.

گروه طالبان بعد ازظهر روز شنبه هفته جاری یازده رأی دهنده را در ولسوالی کشک رباط سنگی ولایت هرات درغرب افغانستان از موتر(خودرو) حامل شان پیاده کرد و به جرم رأی دادن انگشتان آنان را برید.

به گزارش العربیه، قربانیان این رویداد درمورد این خبر چنین گفته اند:"بعد از رأی دادن انگشتی را که رنگ کرده بودیم طالبان همان انگشت را با کارد بسیار کند بریدند و به ما گفتند که به نامزدی که رأی داده اید بگوئید که انگشت شمارا پس بدهد."

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بامداد شنبه 14 ژوئن 2014 آغاز شد و ساعت چهار بعد ازظهر آن روز رسماً پایان یافت.

یوسف نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان گفت، بیشتر از هفت میلیون نفر دراین انتخابات شرکت کردند که ازاین میان 38 درصد زنان و 62 درصد مردان بودند.

قرار است نتایج نهایی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 31 سرطان(تیر) سال جاری خورشیدی اعلام گردد.