.
.
.

گروه طالبان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه طالبان روز چهارشنبه 11 ژوئن 2014 با انتشار خبرنامه ای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را تحریم کرد.

به گزارش العربیه به نقل ازسایت "امارت اسلامی افغانستان" گروه طالبان در خبرنامه اش نوشته اند:"بازهم به مردم می گوییم که در تاریخ 24 ماه جوزا، در نمایش انتخاباتی اشتراک نکنند و همانند گذشته آن را بطور جدی تحریم نمایند و اگر احیاناً بازهم کسی به درخواست امارت اسلامی توجه نه نموده و درانتخابات اشتراک کند پس هرگونه عواقب خطرناک آن به دوش خود شخص می باشد."

دراین خبرنامه از تمام مخالفان مسلح دولت خواسته شده است که تمام توانایی های خودرا برای مختل کردن انتخابات افغانستان روی دست گیرند و تمام سایت های انتخاباتی را آماج حملات خود قرار دهند.

گروه طالبان در خبرنامه اش پروسه انتخابات افغانستان را یک پروسه جعلی و دسیسه آمریکایی خوانده و تاکید کرده است که برگزاری انتخابات نمایشی می باشد.

درهمین حال، مقام های امنیتی افغان تاکید دارند که نیروهای امنیتی افغان توانایی تأمین امنیت انتخابات را دارند و طالبان توانایی مقابله با ارتش افغان را ندارند.

منایع امنیتی افغانستان به تازه گی اعلام کردند که درحدود 400 هزار نیروی امنیتی ودفاعی در زمان برگزاری انتخابات برای تأمین امنیت موظف شده اند و هیچ تهدیدی برای برگزاری انتخابات وجود ندارد.

قرار است دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان روز شنبه هفته آینده برگزار گردد.