فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • گزارشگران بدون مرز: امنیت خبرنگاران درانتخابات افغانستان تأمین شود

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  گزارشگران بدون مرز روز یکشنبه 8 ژوئن 2014 از مسئولان امنیتی افغانستان خواستند که تأمین امنیت خبرنگاران را هنگام پوشش خبری انتخابات تضمین کنند.

  گزارشگران بدون مرز با انتشار خبرنامه ای حمله انتحاری روز جمعه به کاروان تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله نامزد پیشتاز انتخابات افغانستان را محکوم کرده و گفته است که در اين حمله شش غیرنظامی به شمول احمد رشاد احمدی، خبرنگار کشته شدند و 22 نفر دیگر به شمول مجید سعیدی، عکاس و خبرنگار ایرانی مقیم افغانستان نیز زخمی گردیدند.

  در این خبرنامه آمده است:"احمد رشاد احمدی كه مبارزات انتخاباتي عبدالله عبدالله را پوشش می‌داد، در این حمله جان باخت و مجید سعیدی، عکاس و خبرنگار و برنده جایزه "لوکاس دوله گا" نيز در اين رويداد از ناحیه سر زخمی شد."

  گزارشگران بدون مرز از مسئولان امنیتی افغان خواسته اند که در راستای حفظ امنیت خبرنگاران هنگام پوشش خبری انتخابات تلاش کنند و از تمام امکانات برای تأمین امنیت خبرنگاران استفاده نمایند.

  قرار است تا شش روز دیگر دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان برگزار گردد و موضوع ناامنی از بزرگترین نگرانی برای خبرنگاران هنگام پوشش خبری به شمار میرود.

  افغانستان از جمله خطرناکترین کشورها برای فعالیت های خبرنگاری به شمار میرود که درجریان چند سال گذشته ده ها خبرنگار از سوی مقام های حکومتی، مخالفان مسلح دولت، افراد مسلح ناشناس مورد خشونت روحی و فزیکی قرار گرفته و حتی کشته شده اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران