.
.
.

پاکستان: از انتخابات افغانستان حمایت می کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پاکستان به تازه گی اعلام کرده است که از دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان حمایت می نماید.

حکومت پاکستان با انتشار خبرنامه ای نوشت، پاکستان هرگونه تلاش ها برای اخلال در اجرای انتخابات افغانستان را نکوهش کرده و به حمایت از انتخابات این کشور متعهد می باشد.

دراین خبرنامه آمده است: "پاکستان هر تلاش هراس‌افگنانه به خاطر برهم زدن انتخابات افغانستان را نکوهش می‌کند. ما باور داریم مردم افغانستان از هر تلاشی که مانع مشارکت آنها در انتخابات می‌شود هراس نخواهند داشت. ما به نوبۀ خود در برگزاری انتخابات با آنها همکاری خواهیم کرد."

پاکستان درشرایطی این تعهد را اعلام کرده است که مقام های افغان همواره پاکستان را به حمایت از شبکه های تروریستی و فرستادن مهاجمان انتحاری و انفجاری در این کشور متهم می کنند. اما پاکستان این اتهامات رد می کند.

قرار است دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تا شش دیگر برگزار گردد اما تاهنوز موضوع امنیت یکی از مهمترین چالش ها ومسایل برای شفافیت و سراسری بودن انتخابات عنوان می شود.

از سوی دیگر، محمد عمر داوودزی، وزیر داخله (کشور) افغانستان گفته است که تهدیدات امنیتی دربرابر انتخابات نسبت به دور اول افزایش یافته است.

داوودزی تاکید کرده است که ارتش افغان توانایی مهارکردن هرگونه تهدیدات امنیتی در برابر انتخابات را دارد و دراین زمینه کدام نگرانی خاصی وجود ندارد.