فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • برادر حامد کرزی در انتخابات افغانستان از اشرف غنی احمدزی حمایت کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  قیوم کرزی برادر حامد کرزی، رییس جمهوری کنونی افغانستان روز یکشنبه 8 ژوئن 2014 رسماً از تیم انتخاباتی "تحول وتداوم" به رهبری اشرف غنی احمدزی اعلام حمایت کرد.

  به گزارش العربیه، قیوم کرزی در نشست مشترک خبری با اشرف غنی احمدزی درکابل گفت، برای تأمین استقلال و ثبات افغانستان از تیم تحول و تداوم اشرف غنی احمدزی حمایت می کنیم.

  درهمین حال، اشرف غنی احمدزی یکی از نامزدان پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با استقبال از پیوستن قیوم کرزی به تیم انتخاباتی اش گفت:"ما افتخار میکنیم که با تیم قیوم کرزی یکجا شده ایم وما با هم متعهد هستیم که افغانستان واحد را میسازیم."

  احمدزی از نهادهای امنیتی افغانستان خواست، در راستای تأمین امنیت انتخابات تلاش بیشتر کنند زیرا مشروعیت نتایج وابسته به شفافیت پروسه انتخابات است.

  قیوم کرزی یکی از نامزدان دور اول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بود که در دور اول به نفع زلمی رسول یکی دیگر از نامزدان انتخابات کنار رفت. اما زلمی رسول در دور دوم انتخابات از عبدالله عبدالله حمایت کرده است.

  قیوم کرزی در شرایطی از تیم انتخاباتی اشرف غنی احمدزی حمایت کرده است که چند روز پیش، برادرش محمود کرزی از تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله یکی از دو نامزد پیشتاز انتخابات افغانستان حمایت کرده بود.

  قرار است دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تا شش روز دیگر برگزار گردد و پیکارهای انتخاباتی هر دو نامزد عبدالله و غنی دراین روزها سرعت بیشتر را بخود گرفته است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران