.
.
.

ویدئو تحویل سرباز اسیر آمریکایی در افغانستان از سوی طالبان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه طالبان روز چهارشنبه 4-6-2014 ویدئویی را در سایت "امارت اسلامی افغانستان" منتشر داد که نحوۀ تحویل دهی بوئی برگدال سرباز 28 ساله آمریکایی را نشان میدهد.گروه طالبان روز شنبه هفته جاری بوئی برگدال سرباز 28 ساله آمریکایی را در ولایت خوست افغانستان به نیروهای آمریکایی تحویل داد و در بدل آن، مقام های آمریکایی پنج مقام بلندرتبه طالبان را از زندان گوانتانامو آزاد کردند.

این ویدئو در ولایت خوست در جنوب شرق افغانستان تصویربرداری شده است. بوئی برگدال سرباز آمریکایی در لباس سنتی افغان دیده می شود.

با فرود چرخبال سربازان آمریکایی، مردی نقاب‌پوش که پارچه‌ای سفید به یک شاخه بسته است و آن را در دست دارد، برگدال را به سمت نیروهای آمریکایی برده و او را تحویل میدهد.

سربازان آمریکایی با تحویل گرفتن بوئی برگدال، دست مردی نقاپ پوش طالب را می فشارد.

بوئی برگدال سرباز آمریکایی در پایگاه نظامی ولایت پکتیکا در جنوب شرق افغانستان فعالیت می کرد که در ماه ژوئن سال 2009 میلادی از سوی گروه طالبان ربوده شد.

طالبان با انتشار خبرنامه ای نوشته اند، افرادی که از زندان گوانتانامو ازاد شده اند مولوی خیرالله خیرخواه، مولوی عبدالحق واثیق، مولوی فاضل مظلوم، مولوی نورالله نوری و مولوی محمد نبی عمری می باشند.

این پنج طالبان آزاد شده درحال حاضر در کشور قطر می باشند و قرار است برای یکسال در این کشور باقی بمانند.

مقام های آمریکایی گفته اند که این پنج طالبان آزاد شده از زندان گوانتانامو در کشور قطر تحت نظارت قرار دارند.