چاک هیگل: از تصمیم اوباما درمورد سربازان آمریکایی در افغانستان حمایت می کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه 28 مه 2014 از تصمیم باراک اوباما رییس جمهور آمریکا درمورد مشخص ساختن سرنوشت سربازان آمریکایی در افغانستان حمایت کرد.

باراک اوباما، شامگاه سه شنبه 27 مه در سخنرانی اش درکاخ سفید رسماً اعلام کرد که 9800 سرباز آمریکایی بعد ازسال 2014 در افغانستان باقی می مانند و این سربازان به صورت تدریجی تا سال 2016 میلادی از این کشور بیرون می شوند؛ بعد ازسال 2016 فقط یک هزار سرباز آمریکایی در افغانستان باقی خواهند ماند.

اوباما تاکید کرد:"امسال، ما طولانی ترین جنگ آمریکا را مسئولانه به پایان خواهیم رساند."

براساس گزارش رسانه های آمریکایی، چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه گفت:"حضور این نیروها که مطابق توافقنامه امنیتی دوجانبه است، مانع از آن می شود که القاعده مواضع خود را در افغانستان بازسازی کند. همچنین به ما کمک می کند پیشرفت های عمده ای را که در زمینه آموزش و تجهیز نیروهای امنیت ملی افغان کسب کرده ایم ، حفظ کنیم."

هیگل ادامه داد:"در حالی که ما طولانی ترین جنگ امریکا را به گونه مسئولانه به پایان میرسانیم، همه مردم امریکا قدردان خدمات مردان و زنانی هستند که در سیزده سال گذشته در این جنگ شرکت کردند. هر کسی که در جنگ افغانستان شرکت کرده است باید به آنچه که به دست آورده است، افتخار کند و مردم افغانستان نیز باید مطمئن باشند که امریکا همیشه از آنها حمایت خواهد کرد."

این طرح دو ساله در شرایطی اعلام شده است که باراک اوباما شامگاه یکشنبه هفته جاری در سفر از قبل اعلام نشده وارد پایگاه نظامی بگرام درشمال کابل شد و بعد از پنج ساعت کابل را ترک کرد.

اوباما در این سفر با حامد کرزی رییس جمهور افغانستان دیدار نکرد، اما مقام‌های ارشد آمریکایی می‌گویند که این طرح دوساله درمورد ماندن 9800 سرباز آمریکایی در افغانستان بعد ازسفر اوباما در پایگاه نظامی بگرام کابل گرفته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید