کاخ سفید: نام یک کارمند استخبارات آمریکا درکابل اشتباهاً افشا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید آمریکا اعلام کرده است که نام یک کارمند اسخبارات آمریکا در افغانستان بصورت اشتباهی افشا شده است.

مقام های کاخ سفید گفته اند که اسم این کارمند در یک لیست شرکت کنندگان در جلسه مشوره با باراک اوباما رییس جمهور آمریکا اشتباه نشر شد و روز یکشنبه هفته جاری در دسترس خبرنگاران قرار گرفت.

روزنامه واشنگتن پست با انتشار گزارشی نوشت، از این مقام استخباراتی آمریکا به عنوان "رییس دفتر" در کابل نام برده شده است. که این فرد در میان گروهی بوده که هر وقتی باراک اوباما به افغانستان سفر میکرد با او دیدار می نمود.

در این گزارش آمده است، فهرست نام شرکت کنندگان در دیدار با باراک اوباما در پایگاه نظامی بگرام درشمال کابل از طریق ایمیل به گزارشگرانی فرستاده شد که رییس جمهور امریکا را در سفر از قبل اعلام نشده در افغانستان همراهی میکردند.

بارک اوباما، رییس جمهور آمریکا شامگاه یکشنبه هفته جاری در سفر غیر منتظره وارد پایگاه نظامی بگرام درشمال کابل شد و بعد از پنج ساعت کابل را ترک کرد.

در گزارش واشنگتن پست آمده است:" کاخ سفید پس از این که متوجه اشتباه خود شد، نام کارمند سی آی ای را پاک کرده و فهرست تصحیح شده را نشر کرد."

دراین گزارش ذکر شده است که اسکات ویلسون، رییس دفتر کاخ سفید که اوباما را درسفری به بگرام افغانستان همراهی میکرد یک کاپی از فهرست اصلی را برداشته و توزیع کرده است.

این روزنامه نوشته است که در این فهرست ایمیلی شامل بیش از شش هزار نفر بوده است.

براساس این گزارش، وقتی که مقام های ارشد کاخ سفید متوجه این اشتباه شدند بصورت عاجل یک فهرست جدید و به روز شده را بدون ذکر نام این کارمند استخباراتی آمریکا درکابل را نشر کرد.

حکومت امریکا هشدار داده است که با افشای نام این کارمند استخبارات امریکا درکابل، احتمال آن وجود دارد که جان این کارمند همراه با خانواده اش به خطر جدی بیفتد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید