خبرنگاران افغان پوشش رویدادهای تروریستی را در دور دوم انتخابات تحریم کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نهادهای مدافع حقوق خبرنگاران با مشوره ای خبرنگاران و مدیران رسانه های افغانستان تصمیم گرفته اند که در زمان برگزاری دور دوم انتخابات خبرهای مربوط به شبکه های تروریستی را پوشش داده نشود.

شماری از خبرنگاران و مدیران رسانه‌های افغانستان بر سر تحریم رویدادهای تروریستی در جریان برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان توافق کرده اند که این مصوبه برای تمامی رسانه‌های افغانستان قابل اجرا است.

به گزارش العربیه به نقل از صدیق الله توحیدی٬ رییس دیده بان حمایت از رسانه های آزاد افغانستان (نی)، این تصمیم در نشست خبرنگاران و مدیران رسانه های افغانستان در کابل گرفته شده است.

توحیدی افزود، تحریم رویداد های تروریستی در زمان برگزای انتخابات برای ایجاد و حفظ آرامش فکری برای رای دهندگان روی دست گرفته شده است.

توحیدی تاکید کرد که این تحریم فقط به روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری وقتی که شهروندان افغان به پای صندوق های رأی دهی میروند قابل اجرا می باشد.

قرار است دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 24 جوزا(خرداد) سال جاری خورشیدی برگزار گردد.

در قطعنامه ای که خبرنگاران و مدیران رسانه های افغانستان به آن توافق کرده آمده است، رسانه های بین المللی که رویدادهای افغانستان را پوشش می دهند و در افغانستان مخاطب دارند نیز خواسته شده که به محتوای این قطعنامه احترام بگذارند.

پوشش خبرهای مربوط به حملات تروریستی در زمان برگزاری انتخابات در شرایطی تحریم می شود که خبرنگاران و رسانه های افغانی درگذشته نیز با کشته شدن احمد سردار خبرنگار افغان برای دو هفته خبرهای مربوط به گروه طالبان را نیز تحریم کرده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید