پاکستان در 24 ساعت 125 موشک به خاک افغانستان پرتاب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش رسانه های افغانی، مقام‌های امنیتی ولایت کنر در شرق این کشور می‌گویند که نظامیان پاکستانی بار دیگر 125 راکت دوربرد را بر برخی مناطق این ولایت پرتاب کرده‌اند. عبدالحبیب سیدخیل، فرمانده پولیس کنر گفته است که این حملات از ساعت 6 صبح روز یک‌شنبه، 25-5-2014 آغاز شد و بر اثر آن شمار‌ زیادی از جنگلات تخریب شده‌اند.

او میافزاید: " که نظامیان پاکستانی بر ولسوالی‌های شیگل و دانگام ولایت کنر، 125 راکت پرتاپ کرده‌اند. فرمانده‌‌ پولیس کنر به خبرگزاری افغانی پژواک گفته است، از میان 125 راکت دور‌برد، 54 آنها بر مناطقی موسوم به "گوریگا، بیله و سیان" ولسوالی دانگام و متباقی آن بر مناطق شلطن ولسوالی شیگل کنر پرتاپ شده‌اند.

او می‌گوید که این حملات خسارات مالی را برای مردم این مناطق به ‌بار آورده و نیز جنگلات طبیعی در این ولسوالی‌ها تخریب شده‌اند.

فرمانده پولیس کنر تأکید کرد که بر اثر حملات راکتی پاکستان، شمار‌ ‌زیادی از مردم مناطق سرحدی کشور خانه‌های‌شان را ترک کرده‌اند.

اخیراً حملات راکتی پاکستان بر ولایت کنر افزایش یافته است. چند‌‌روز پیش نظامیان پاکستان حداقل ده‌ها راکت را بر ولایت کنر پرتاب کردند. هر‌چند وزارت امور داخله‌‌ پیش ‌تر به پاکستان هشدار داد که حملات راکتی خود را متوقف کند، اما روند راکت‌پرانی نظامیان پاکستان بر مناطق شرقی کشور هنوز ادامه دارد.

چندی پیش مجلس سنای افغانستان نیز التیماتومی علیه پاکستان صادر کرد و از این کشور خواست به حملات خود خود بر خاک افغانستان پایان دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید