پادشاهی سعودی 500 هزار دلار به آسیب دیدگان افغانستان کمک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقام های جمعیت هلال احمر افغانستان روز شنبه 24 مه 2014 اعلام کردند که پادشاهی سعودی مبلغ 500 هزار دالر آمریکایی برای کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی افغانستان کمک کرد.

به گزارش العربیه به نقل از محمد ظاهر ولی زاده معاون جمعیت هلال احمر افغانستان، در سه هفته‌ اخیر، نزدیک به یک‌ ونیم میلیون دالر امریکایی به 20 هزار شهروند آسیب دیده از سیلاب‌ها کمک شده‌است.

ولی زاده افزود، این کمک‌ها در بخش‌های جنوب، شرق و مرکزی افغانستان به آسیب‌دیده‌گان رسیده‌است؛ و کمک های پادشاهی سعودی شامل خیمه‌ها، موادخوراکی، دست‌شویی‌های سیار و دیگرکمک‌های فوری نیز امروز شنبه به هلال احمر تحویل داده شد.

درهمین حال، عبدالرحمن الغاصب، سفیر پادشاهی سعودی درافغانستان در مراسمی روز شنبه 24-5-2014 تفاهمنامه اهداء کمک این کشور را با هلال احمر افغانستان امضا کرد.

الغاصب گفت:" پادشاهی از هرفرصتی برای کمک به برادران مسلمان‌ خود در افغانستان استفاده خواهد کرد و کمک‌های پادشاهی سعودی به افغانستان ادامه خواهد یافت."

این درحالیست که پادشاهی سعودی سال گذشته نیز نزدیک به 500 هزار دالر آمریکایی برای ده هزار خانواده های بی بضاعت در ولایت هرات درغرب افغانستان کمک کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید