روسیه: نیروهای آمریکایی تا سال 2024 از افغانستان خارج نخواهند شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنرال ایگور سرگوون، مدیر کل ادارۀ اطلاعات نظامی روسیه در سومین کنفرانس امنیت بین المللی در مسکو گفت، آمریکا برنامه خروج نیروهای خود را از افغانستان آماده کرده و احتمال زیاد وجود دارد که سربازان آمریکایی حداقل تا سال 2024 میلادی در افغانستان بمانند.

سرگوون افزود، نیروهای بین‌المللی کمک به امنیت افغانستان(آیساف) در نظر دارند تا پایان سال 2014 میلادی حدود 40 هزار سرباز، 40 هزار وسایل زرهدار و نقلیه و حدود 30 هلیکوپتر (چرخبال) نظامی‌شان را از افغانستان بیرون بکشند.

براساس گزارش رسانه های روسی، رییس اداره استخبارات نظامی روسیه اضافه کرد، اگر تمام راه‌ها بر روی امریکا باز باشند، باز هم خروج قوا، وسایل و تجهیزات آن تا سال 2017 میلادی ادامه خواهد یافت.

سرگوون تاکید کرد، اگر راه‌های جنوبی افغانستان به روی این نیروها مسدود شوند، در آن صورت خروج نیروها تا سال 2020 میلادی دوام خواهد کرد.

هرچند چگونگی خروج سربازان خارجی از افغانستان به امضا پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن پیوند خورده است و آمریکا تاکید کرده است اگر این پیمان امضا شود در مورد برنامه خروج سربازان خارجی تجدید نظر خواهد کرد.

اما حامد کرزی رییس جمهور افغانستان همواره به شروط اش پافشاری کرده و گفته است اگر آمریکا شروط اش را بپذیرد این پیمان را امضا خواهد کرد.

آغاز مذاکرات عملی صلح با طالبان، توقف عملیات شبانه سربازان خارجی، تضمین انتخابات افغانستان و آوردن امنیت در این کشور از جمله شروط حامد کرزی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید