مقام امنیتی افغان: ولسوالی یمگان بدخشان از گروه طالبان پس گرفته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام های امنیتی ولایت بدخشان افغانستان بامداد روز شنبه 24 مه 2014 رسماً تایید کردند که کنترول ولسوالی یمگان این ولایت کاملاً در دست ارتش افغان قرار دارد.

به گزارش العربیه.نت فضل الدین عیار، فرمانده پلیس بدخشان بامداد شنبه گفت، نیروهای مشترک امنیتی افغان نا وقت شامگاه جمعه 23 مه 2014 عملیاتی را برای تصرف ولسوالی یمگان راه اندازی کردند.

عیار افزود:" دیشب(شامگاه جمعه) ساعت ۹ بجۀ شب(به وقت کابل) عملیات را ما شروع کردیم، قطعات خاص وزارت امور داخله(کشور) با قطعات وزارت دفاع به لطف پروردگار ولسوالی را کاملأ تصفیه کرده و یک تعداد وسایل و جنگ افزار نیز به دست نیروهای افغان افتاده است. و حالی تصمیم داریم که به محل برویم و پوسته¬ها (پاسگاه) را ایجاد بکنیم."

فرمانده پلیس بدخشان تاکید کرد که دراین عملیات تلفات سنگینی به طالبان وارد شده است اما درحال حاضر آمار دقیق از تلفات این رویداد خبری در دست نیست بعداً جزئیات دقیق را با رسانه ها شریک خواهد ساخت.

او افزود، 200 الی 300 طالب درمرکز ولسوالی یمگان بدخشان حضور داشتند.

فضل الدین عیار از وزارت دفاع افغانستان خواست که پایگاه‌های اصلی طالبان را در بخش‌های از ولایت بدخشان آماج قرار دهد تا آنان دیگر نتوانند بربخش‌های این ولایت حمله کنند.

گروه طالبان روز چهارشنبه هفته گذشته به ولسوالی یمگان ولایت بدخشان افغانستان حمله کردند و این ولسوالی را به تصرف خود درآوردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید