آمریکا: اگر طالبان صلح نکنند آینده زیان باری خواهند داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنرال مارتین دمپسی، فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد که طالبان با جنگ به هیج جای نخواهند رسید و باید به روند صلح بپیوندند اگر نه، این فرصت نادر را از دست خواهند داد.

دمپسی تاکید کرد که طالبان هنوزهم برای مذاکره و پیوستن به روند صلح فرصت دارند اگر از این فرصت نادر استفاده درست نکنند به زودی این فرصت از بین خواهد رفت.

این جنرال بلند پایه آمریکایی افزود:"من مشورۀ جنگ را به طالبان نمی‌دهم، اما اگر بخواهیم به این گروه مشورت بدهیم، به آنان خواهیم گفت که با ادامه‌ جنگ موقف گفت ‌و گویی‌شان قوی نخواهند شد، بلکه ناتوان‌تر از پیش نیز می شوند."

براساس گزارش رسانه های آمریکایی، دمپسی ادامه داد:"به نظر من، طالبان درک خواهند کرد که موقف کنونی‌شان برای پیوستن به روند صلح یک فرصت در حال ضایع شدن است و اگر طالبان اکنون از این فرصت کار نگیرند، در آینده این موقف شان ناتوان تر خواهد شد."

جنرال مارتین دمپسی به گروه طالبان هشدار داد اگر طالبان به زودی دست از جنگ نکشند آینده زیان باری را در پیش خواهند داشت.

حکومت افغانستان سه سال پیش، برای فراهم کردن زمینه مذاکره صلح با طالبان شورای را تحت نام "شورای عالی صلح" تأسیس کرد اما تاهنوز این شورا در بخش فراهم ساختن زمینه مذاکرات صلح با طالبان موفق نبوده است.

شماری از فعالان سیاسی افغان میگویند، تا زمانیکه روند صلح افغانستان از پروژه مالی به یک پروسه ملی تبدیل نشود آوردن صلح در این کشور ناممکن خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید