ویدیو حمله مهاجمان انتحاری به کنسولگری هند در هرات افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروهی از مهاجمان انتحاری بامداد روز جمعه 23 مه 2014 به کنسولگری هند درشهر هرات افغانستان حمله کردند.

به گزارش العربیه، تاج محمد جاهد، فرمانده قول اردوی(قرارگاه نظامی) 207 ظفر درغرب افغانستان به خبرنگاران گفت، درگیری میان مهاجمان انتحاری و ارتش افغان هشت ساعت دوام کرد و در نتیجه تمام مهاجمان انتحاری کشته شدند.

جاهد افزود، بامداد امروز جمعه چهار مهاجم انتحاری به یک ساختمان مسکونی در نزدیکی قنسولگری هند در شهر هرات جا گرفته و ساختمان این کنسولگری را مورد تیراندازی قرار دادند.

جاهد تایید کرد که دراین درگیری چهار مهاجم انتحاری کشته شدند و سه سرباز پلیس زخمی گردیدند اما شاهدان عینی میگویند که دراین درگیری شش سرباز پلیس زخمی شدند.

سمیع الله قطره فرمانده پلیس هرات گفت، سه مهاجم انتحاری حوالی ساعت پنج بامداد امروز جمعه به یک خانه مسکونی در نزدیکی کنسولگری هند جا گرفته و ساختمان این کنسولگری را آماج تیراندازی قرار دادند.

قطره افزود، دراین درگیری جسد سه مهاجم انتحاری پیدا شده اند و سه سرباز پلیس نیز زخمی گردیدند.

از سوی دیگر، مقام های کنسولگری هند در هرات تایید کردند که دراین درگیری به کارمندان این کنسولگری کدام آسیبی نرسیده است.

سفارت هند درکابل در صفحه تویتر اش نوشت:" سه فرد مسلح ناشناس به کنسولگری هند درهرات حمله کردند."

درهمین حال، ایوب سالنگی معاون امنیتی وزارت داخله(کشور) افغانستان در صفحه تویتر خود نوشت:" صبح امروز سه مهاجم انتحاری به یک خانه در هرات هجوم بردند و از این محل به تیراندازی پراکنده به سوی کنسولگری هند پرداخته‌اند."

مقام های امنیتی افغان تایید کرده اند که مهاجمان انتحاری با سلاح های سبک و سنگین مجهز بودند. تاکنون فرد ویا گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید