هشدار شدید کابل به اسلام آباد: موشک پراکنی دیگر بس است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت داخله (کشور) افغانستان روز چهارشنبه 21 مه 2014 با انتقاد شدید به پاکستان هشدار داد که موشک پراکنی خود را برخاک افغانستان متوقف سازد.

به گزارش العربیه، محمد عمر داوودزی، وزیر داخله افغانستان روز چهارشنبه در نشستی که در مورد گرفتن تدابیر لازم امنیتی برای دور دوم انتخابات در کابل برگزار شده بود تاکید کرد:"همین قدر بس است و سکوت ما معنی این را نمیدهد که ناتوان هستیم ،سکوت ما نمونه همسایگی خوب با شما است و این را ناتوانی فکر نکنید."

داوودزی ادامه داد"اگر پاکستان راکت پراکنی را متوقف نسازد هرگونه عواقب ناگوار آن به دوش پاکستان خواهد بود."

موشک پراکنی پاکستان بر خاک افغانستان ماجرای است که از چند سال به اینطرف ادامه دارد و مقام های افغان بارها در این زمینه واکنش شدید نشان داده اند اما پاکستان تاکنون در بخش متوقف ساختن حملات موشکی اش کدام اقدام موثری نکرده است.

محمد عمر داوودزی، وزیر داخله افغانستان درمورد چگونگی تأمین امنیت انتخابات اشاره نموده گفت، نیروهای امنیتی در انتخابات بیطرف بوده و بیطرفی خود را حفظ خواهند کرد.

داوودزی افزود، ارتش افغان توانایی تأمین امنیت دور دوم انتخابات ریاست جمهوری را دارد و باید مشکلات و چالش های که در دور اول انتخابات وجود داشت در دور دوم تکرار نگردد.

وزیر داخله افغانستان تاکید کرد:"دشمن میخواهد که اکنون ناکامی دور اول خود را جبران کند،هوا هم گرم است اما ما هم برای تامین امنیت انتخابات آماده هستیم."

براساس جدول زمان بندی انتخابات، قرار است دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 24 جوزا(خرداد) سال جاری خورشیدی میان دو نامزد پیشتاز عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی برگزار گردد و نتایج نهایی بتاریخ 31 سرطان(تیر) سال 1393 خورشیدی اعلام خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید