روسیه: خروج سربازان خارجی، افغانستان را با خطر روبرو خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اناتولی انتونوف، معاون وزارت دفاع روسیه به تازه گی گفته است، اگر نیروهای خارجی از افغانستان بیرون شوند این کشور باخطر جدی روبرو خواهد شد.

براساس گزارش رسانه های روسی، اناتولی انتونوف گفت:"این وزارت تحولات در افغانستان و اطراف آنرا از نزدیک مشاهده می کند و نگران است که با تکمیل ماموریت آیساف و خروج این نیروها از افغانستان، وضعیت در این کشور و منطقه بد خواهد شد."

انتونوف ادامه داد:"چالش های امنیتی از سوی تندروان و گروه های تروریستی متوجه اند که متاسفانه هنوز هم در افغانستان فعالیت دارند و در چنین حالت وزارت دفاع روسیه هرآنچه در توان دارد در قدم اول برای تقویت امنیت متحدین خود تاجیکستان و قرغیزستان انجام خواهد داد."

قرار است سربازان خارجی در ختم سال 2014 میلادی بصورت کامل افغانستان را ترک کنند و مسئولیت امنیتی سراسر افغانستان را سربازان امنیتی این کشور به عهده گیرند.

مقام های امنیتی افغان همواره تاکید کرده اند که ارتش این کشور توانایی تأمین امنیت سراسر افغانستان را دارد اما مقام های ناتو گفته اند اگر پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن امضا شود ناتو درمورد خروج سربازان اش از افغانستان تجدید نظر خواهد کرد.

چگونگی امضا پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن دوسال است میان مقام های افغان و آمریکا سبک و سنگین می شود، اما تاهنوز این پیمان امضا نشده است.

کرزی گفته است اگر آمریکا شروط اش را بپذیرد او حاضر است پیمان امنیتی را امضا کند درغیر آن این موضوع را حکومت آینده افغانستان حل خواهد کرد.

عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی دو نامزد پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اند و هردوی شان درمورد امضا پیمان امنیتی با آمریکا دیدگاه مثبت دارند. هردو شان گفته اند درصورت پیروزی در انتخابات پیمان امنیتی با آمریکا را امضا خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید