حامد کرزی با رییس جمهور چین دیدار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حامد کرزی رییس جمهور افغانستان درحاشیه کنفرانس سیکا با شی جین پینگ رییس جمهور چین دیدار کرد.

به گزارش العربیه به نقل از سایت ارگ ریاست جمهوری افغانستان، گسترش روابط دوجانبه، روند صلح افغانستان، مبارزه مشترک با تروریزم و افراطیت و ادامه همکاری های اقتصادی و تجارتی محور این گفتگو را تشکیل میداد.

کرزی دراین دیدار تاکید کرد که تروریزم و افراطیت بزرگترین خطر و تهدید در منطقه به شمار میرود و کشورهای منطقه باید دربرابر این پدیده مبارزه مشترک و جدی کنند.

کرزی افزود، یکی ازمنافع مشترک افغانستان و چین مبارزه مشترک با تروریزم است.

کرزی علاوه کرد:" اطمینان دارم که حکومت آیندهء افغانستان نیز با چین دوست و همکار باقی می ماند و دوستی و همکاری موجود میان دو کشور بیشتر تقویت خواهد شد."

شی جین پینگ، رییس جمهور چین دراین دیدار به حامد کرزی گفت، روابط دوجانبه میان چین و افغانستان در آینده‌‌ بیشتر گسترش خواهد یافت؛ زیرا بنیاد این روابط محکم گذاشته شده و این روابط بدون شک با حکومت جدید افغانستان نیز ادامه خواهد یافت.

او تأکید کرده است که کشورش خواهان افغانستان یک‌پارچه، مترقی و باثبات است. چین از روند صلح به رهبری و مالکیت خود افغان‌ها حمایت می‌‌کند و نیز به همکاری و کمک‌های درازمدت اش در راستای بازسازی افغانستان ادامه خواهد داد.

شی‌جین پینگ افزود، حکومت اش از سرمایه‌گذاری چینی‌ها در افغانستان حمایت می‌کند و سرمایه‌گذاران این کشور را بیشتر تشویق خواهد کرد تا در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.

او افزوده نشست آینده‌ روند استانبول در ماه آگست سال جاری به میزبانی چین برگزار می‌شود و در این نشست حمایت کشورهای اشتراک کننده برای همکاری با افغانستان جلب خواهد شد.

حامدکرزی رییس جمهور افغانستان روز یکشنبه هفته جاری طی سفر چهار روزه برای شرکت درکنفرانس تعامل و اقدامات اعتماد سازی درآسیا(سیکا) عازم چین شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید