کرزی برای شرکت در نشست سیکا راهی چین شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حامد کرزی، رییس جمهور افغانستان صبح روز یکشنبه 18 مه 2014 برای شرکت در نشست "سیکا" کابل را به مقصد شانگهای چین ترک کرد.

به گزارش العربیه.نت به نقل از سایت ارگ ریاست جمهوری افغانستان، کرزی در این سفر چهار روزه با مقام های بلند رتبه چین از جمله رییس جمهور آن کشور دیدار می کند و در نشست موسوم به کنفرانس تعامل و اقدامات اعتماد ساز در آسیا(سیکا) نیز شرکت می نماید.

ضرار احمد عثمانی وزیر خارجه افغانستان، عبدالکریم خرم رییس دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری و ایمل فیضی سخنگوی رییس جمهور حامد کرزی را در این سفر همراهی می کنند.

براساس گزارش ها، کشورهای امارات متحده عربی، افغانستان، ایران، جمهوری آذربایجان، بحرین، کامبوج، چین، مصر، هند، عراق، اردن، قزاقستان، قرقیزستان، مغولستان، پاکستان، فلسطین، کره جنوبی، روسیه، تاجیکستان، تایلند، ترکیه، ازبکستان و ویتنام اعضای دائم این سازمان هستند.

کشورهای عربستان سعودی، ارمنستان، بوتان، برونئی، قبرس، گرجستان، کویت، لائوس، لبنان، مالدیف، میانمار، نیپال،عمان، کره شمالی، سنگاپور، سوریه، تایوان، تیمورشرقی، ترکمنستان و یمن نیز به عنوان کشورهای غیر عضو و فعالیت دارند.

ازسوی دیگر، بنگلادش، اندونزی، جاپان، مالزی، فیلیپین، قطر، سریلانکا، اوکراین و آمریکا نیز کشورهای ناظر دراین کنفرانس می باشند.

تشکیل کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادساز در آسیا در سال 1992 از سوی نور سلطان نظربایف، رییس جمهوری قزاقستان مطرح شد و در سال 1996 به طور رسمی شکل گرفت.

نشست سران ˈکنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادساز در آسیاˈ (سیکا) هر چهار سال یک بار و اجلاس وزرای امور خارجه آن هر دو سال یک بار برگزار میگردد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید