ادامه کمکهای آمریکا به افغانستان بعد از 2014

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام های آمریکایی تعهد کرده اند که با ختم مأمویت سربازان خارجی در افغانستان، واشنگتن سالانه از شش تا ده میلیارد دالر به کابل کمک خواهد کرد.

جان ساپکو، بازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان روز یکشنبه 18 مه 2014 با انتشار گزارشی نوشت، این کمک های سالانه آمریکا بیشتر در بخش های زیربنایی و نظامی افغانستان مصرف می شود.

ساپکو گفت:"این شانس افغانستان است که پس از مصرف میلیاردها دالر برای بازسازی، باز هم این کشور کمک‌ها را دریافت خواهد کرد."

ساپکو دراین گزارش درمورد ساخت بند کجکی اشاره نموده و تاکید کرده است که ساخت بندکجکی یکی از مهمترین پروژه‌ها است؛ دولت افغانستان باید برای ساخت این بند حمایت مالی کشورهای کمک کننده را بدست آورد.

در این گزارش در مورد ساخت بند کجکی نوشته شده است:" این بند تا چندین سال به پشتیبانی خارجی نیاز خواهد داشت؛ در غیر آن هزارها خانه در کندهار تاریک خواهد ماند و باید کشور های خارجی پس از سال 2015 میلادی از این پروژه حمایت کنند."

جان ساپکو در گزارش شان تاکید کرده است که پولی که امریکا در افغانستان به مصرف رسانده، بیشتر ازمقداری است که دربازسازی بریتانیا و آلمان پس از جنگ‌جهانی دوم هزینه شده‌است.

در این گزارش آمده است که هزینه‌ سالانه‌ امریکا در افغانستان بیشتر از پول هایی است که واشنگتن به اسراییل، مصر و پاکستان به گونه‌ مجموعی می پردازد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید