سربازان آمریکایی ده پاکستانی را از بازداشتگاه بگرام آزاد کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سربازان آمریکایی به تازه گی ده پاکستانی که در زندان بگرام افغانستان زندانی بودند را بصورت خاموشانه آزاد کرده اند.

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی نوشت، تاهنوز بصورت دقیق معلوم نیست که این ده پاکستانی چه وقت از بازداشتگاه بگرام آزاد شده اند و حالا در کجا هستند.

دراین گزارش آمده است، هویت این ده نفر پاکستانی افشا نشده اما به خانواده های آنها مبنی بر آزادی این ده نفر اطلاع داده شده اند.

درهمین حال، شماری از وکیلان مدافع این زندانیان گفته اند که این ده نفر سال ها بدون دادگاه در بازداشتگاه بگرام زندانی بوده اند.

این وکیلان تاکید کرده اند که شماری از این زندانیان از سوی سربازان بریتانیایی از کشور عراق دستگیر شده بودند و بعداً به بازداشتگاه بگرام افغانستان انتقال داده شدند.

وکیلان مدافع این زندانیان میگویند، مقام های آمریکایی باید درمورد چگونگی زندانی این ده نفر به مقام های پاکستان و خانواده های این افراد معلومات بدهند تا این ده نفر رها شده از زندان بگرام از خطر شکنجه ازسوی دولت پاکستان در امان باشند.

مقام های پاکستانی تاکنون در مورد آزادی ده نفر پاکستانی از زندان بگرام چیزی نگفته اند.

این درحالیست که مقام های آمریکایی در ماه دسمبر سال 2013 میلادی نیز شش نفر پاکستانی را بصورت خاموشانه از بازداشتگاه بگرام آزاد و به دولت پاکستان تحویل دادند.

بازداشتگاه بگرام یکی از بزرگترین بازداشتگاه آمریکایی در افغانستان است که سال گذشته مسئولیت این بازداشتگاه به دولت افغانستان سپرده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید