آمریکا: در مورد سیاست خارجی جدید افغانستان نگرانی نداریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جیمز دابینز، نماینده خاص آمریکا برای افغانستان و پاکستان اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا در مورد سیاست خارجی دو نامزد پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نگرانی ندارد.

دابینز گفته است که هردو نامزد پیشتاز انتخابات افغانستان در مورد امضا پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن و حضور سربازان خارجی در این کشور دیدگاه مثبت دارند و این موضوع نقطه پایان به سرخط نگرانی های آمریکا گذاشته است.

وزارت خارجه افغانستان روز پنجشنبه 15 مه 2014 با انتشار خبرنامه نوشت، جیمز دابینز این گفته ها را در دیدار با ارشاد احمدی، معاون سیاسی این وزارت در حاشیه نشست توکیو جاپان (ژاپن) بیان کرد.

در خبرنامه آمده است که ارشاد احمدی به کشور جاپان رفته و قرار است امروز پنجشنبه در نشست گروه بین المللی تماس در توکیو شرکت کند.

چگونگی امضا پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن از سه سال به اینطرف یکی از مسایل جنجال برانگیز میان مقام های افغانستان و آمریکا بوده که تاکنون حل نشده است.

عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی دو نامزد پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در زمان پیکارهای انتخاباتی شان گفته بودند درصورت رسیدن به قدرت سیاسی، پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن را به زودی امضا خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید