انجمن بحران: حمایت بین المللی از ارتش افغانستان ضروری است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

انجمن بین المللی بحران به تازه گی با انتشار گزارشی تاکید کرده است اگر ارتش افغانستان تحت حمایت لازم بین المللی قرار نداشته باشد احتمال تشدید خطر و خشونت شورشیان در افغانستان وجود دارد.

این انجمن گزارشی را تحت نام"شورش در افغانستان پس از انتقال قدرت" چالش های امنیتی افغانستان بعد ازسال 2014 را مورد ارزیابی قرار داده و نتایج آنرا منتشر کرده است.

ولایت های فاریاب، کنر، قندهار و پکتیا از جمله ولایت های اند که انجمن بین المللی بحران بیشتر بر اوضاع امنیتی آن تمرکز کرده است.

دراین گزارش تاکید شده است که ارتش افغان بعد از خروج کامل سربازان خارجی از افغانستان نیاز بیشتر به حمایت های بین المللی دارد و کشورهای کمک کننده باید فراتر از تعهدات اجلاس شیکاگو عمل کنند تا ظرفیت نیروهای امنیتی افغان توسعه داده شود.

درهمین حال، گرام سمیت، یک تحلیلگر ارشد انجمن بین المللی بحران دراین زمینه به خبرگزاری رویترز گفت:"ما وضعیت امنیتی در افغانستان را مشاهده کرده ایم، از رقم حملات شورشیان در این کشور دریافتیم که یک افزایش 15 تا 20 درصدی حملات در سراسر این کشور در سال 2013 به مقایسه سال قبل آن دیده شده و سلسله این حملات تا امسال ادامه یافته است. به نظر ما این به این معناست که جامعه بین المللی نیاز دارد فراتر از تعهدات اش که در اجلاس سال 2012 شیکاگو کرده بود، پا بگذارد."

انجمن بین المللی بحران در محتویات گزارش اش درمورد چگونگی امضا پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن نیز اشاره کرده است.

این انجمن از حکومت جدید افغانستان خواسته است که بزودترین فرصت پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن را امضا کند تا سرنوشت سربازان خارجی در افغانستان مشخص گردند.

چگونگی امضا پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن یکی از چالش های شدید میان مقام های افغان و آمریکا در جریان سه سال گذشته بوده است که تاکنون حل نگردیده است.

هرچند آمریکا ضرب الاجل های مختلف را برای افغانستان در جریان سه سال روی دست گرفت، اما حامد کرزی رییس جمهوری افغانستان همواره درمورد شروط های اش پافشاری کرده و گفته است تا زمانیکه آمریکا شرط های اش را قبول نکند این پیمان را امضا نخواهد کرد.

آغاز گفتگوی عملی صلح با طالبان، توقف بررسی خانه های مسکونی افغان ها و عملیات شبانه، برگزاری انتخابات شفاف و تعریف واضع از تجاوز از جمله شروط تازه حامدکرزی درمورد امضا پیمان امنیتی با آمریکا به شمار میرود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید