هشدار وزیر دفاع افغانستان از ادامه‌ی حملات پاکستان بر ولایت کنر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بسم‌الله محمدی، وزیر دفاع افغانستان در نشست نوبتی شورای امنیت ملی به ریاست رییس جمهور کرزی، از ادامه‌ی حملات پاکستان بر ولایت کنر اظهار نگرانی کرده است. در خبرنامه‌ی ارسالی ریاست جمهوری به رسانه ها آمده است، او در این نشست از تداوم حملات توپ‌خانه‌ا‌ی نیروهای پاکستانی بر مناطق ولایت کنر اظهار نگرانی کرده، اما گفته است که نیروهای امنیتی برای دفع هر‌نوع حملات و تهدیدهای دشمنان آمادگی دارند.

به گزارش العربیه به نقل از اطلاعات روز افغانستان، نظامیان پاکستان در جریان دوازده سال گذشته، صدها راکت را به سوی برخی مناطق شرقی افغانستان پرتاپ کرده‌اند. بر اثر راکت‌پرانی پاکستان، شمار‌ زیادی از جنگلات مناطق شرقی این کشور از بین رفته‌اند. با این حال، وزیر دفاع در نشست شورای امنیت ملی در مورد وضعیت امنیتی گزارش خود را ارائه کرد و گفت‌، در یک هفته‌ی گذشته نیروهای امنیتی تمام تحرکات دشمن را دفع کرده‌اند.

این در حالی است‌ که به روز یک‌شنبه هفته‌ی جاری برخی فرماندهان پولیس سرحدی اعلام کردند که نظامیان پاکستان در حدود یک کیلومتر داخل خاک افغانستان پیش‌روی کرده‌اند. به گفته‌ی آنان، هیأتی متشکل از بزرگان قومی برای جلوگیری ساخت تأسیسات نطامی توسط پاکستان با نظامیان این کشور به گفتگو پرداخته اند، ولی نظامیان پاکستانی به خواست آنان جواب منفی داده‌اند.

مقام‌های محلی قندهار نیز این رویداد را تأیید کرده و گفته‌اند، نظامیان پاکستانى کار اعمار (ساخت) تأسیسات نظامی را در نقطه‌ی صفر خط (مرزی) دیوراند در ولسوالى معروف این ولایت آغاز کرده‌اند. ولسوالى معروف در 190 کیلومترى مرکز قندهار در اطراف خط دیوراند موقعیت دارد و 155 کیلومتر سرحد مشترک با پاکستان دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید