حمله مهاجمان انتحاری به دادگستری ننگرهار افغانستان پایان یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

درگیری مسلحانه میان مهاجمان انتحاری وابسته به گروه طالبان و نیروهای امنیتی افغان در ولایت(استان) ننگرهار افغانستان پایان یافت.

مقام های امنیتی ولایت ننگرهار میگویند، سه مهاجم انتحاری طالبان صبح روز دوشنبه 12 مه 2014 به ساختمان ریاست عدلیه(دادگستری) شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار افغانستان حمله کردند.

براساس گزارش رسانه های افغانی، عبدالجمیل، آمر امنیت فرماندهی پلیس ولایت ننگرهار گفت، درگیری میان مهاجمان انتحاری و ارتش چهار ساعت به طول انجامید، که درنتیجه آن پنج نفر کشته و 12 نفر دیگر زخمی گردیدند.

عبدالجمیل افزود، کشته شدگان این رویداد شامل دو سرباز پلیس، دو کارمند دادگستری و یک کارمند شهرداری این ولایت می باشند و زخمیان تماماً کارمندان ریاست دادگستری ولایت ننگرهار می باشند.

او افزود، تعداد مهاجمان انتحاری سه نفر بودند که براثر درگیری نیز کشته شدند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته و گفته است که این حملات شامل عملیات بهاری طالبان می باشد.

گروه طالبان در هفته جاری با انتشار خبرنامه ای نوشت، که عملیات بهاری این گروه موسوم به "خیبر" در سراسر افغانستان آغاز شده و نهاد های دولتی، سربازان افغان وخارجی و هم چنان دیپلمات های خارجی را دراین کشور آماج قرار خواهند داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید