سازمان اطلاعات پاکستان صد نفر را برای ترور فرماندهان طالبان به افغانستان فرستاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع اطلاعاتی افغانستان روز یکشنبه 11 مه 2014 اعلام کردند که سازمان استخبارات پاکستان(ISI) صد مامور ویژه را در قالب ده گروه ده نفری به افغانستان فرستاده است تا فرماندهان طالبان افغانی را ترور کنند.

این منبع که از ذکر نامش خودداری کرده گفت: " این تصمیم زمانی گرفته شد که برنامه های طالبان برای مختل کردن انتخابات 16 حمل(فروردین) سال 1393 خورشیدی افغانستان ناکام ماند و تنش های زیادی درسطح مدیریتی گروه طالبان پاکستان بوجود آمد".

براساس گزارش العربیه.نت و به نقل از منابع اطلاعاتی افغانستان، استخبارات پاکستان شماری از شهروندان پنجاب پاکستان را درچارچوب یک گروه خاص به افغانستان فرستاده است و ازسوی دیگرمولوی عبدالقیوم ذاکر، معاون نظامی شورای کویته ( این شورا به طالبان افغانستان مربوط است) ازسوی استخبارات پاکستان دستگیر و زندانی شده است.

منابع اطلاعاتی افغانستان میگویند، که این افراد از راه چترال وارد ولایت های کنر و نورستان شدند تا فرماندهان طالبان افغانی را شکار کنند.

این منابع گفته اند:" این افراد لباس های سیاه برتن دارند و صورت خود را نیز با پارچه های سیاه پوشانیده اند و با همدیگر صحبت نمی کنند بلکه با ایما و اشاره با هم ارتباط برقرار می کنند؛ حتی در وقت خوردن غذا با هم صحبت نمی کنند و به زبان بومی مردم محل نیز آشنایی ندارند."

مقام های استخبارات (اطلاعات) پاکستان تاکنون دراین زمینه اظهار نظری نکرده اند.

این درحالیست که مقام های افغان همواره استخبارات پاکستان را به حمایت از شبکه های تروریستی و فرستادن مهاجمان انتحاری در افغانستان متهم کرده اند اما مقام های استخبارات پاکستان این اتهامات را رد می کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید