حمایت زلمی رسول نامزد ریاست جمهوری افغانستان از عبدالله عبدالله

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

زلمی رسول یکی از نامزدان ریاست جمهوری افغانستان روز یکشنبه 11 مه 2014 حمایت اش از نامزدی عبدالله عبدالله را اعلام کرد.

براساس گزارش العربیه.نت، زلمی رسول فرد شماره سوم در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان است که حمایت خود را از عبدالله عبدالله، از نامزدان پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری، اعلام کرد.

زلمی رسول روز یکشنبه در یک نشست خبری مشترک با عبدالله عبدالله گفت، اگر انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به دور دوم برود یا نرود تیم اعتدال، برابری و سازندگی از تیم اصلاحات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله حمایت کرده و برنامه های خود را مشترکاً پیش خواهند برد.

زلمی رسول تاکید کرد:"تیم اعتدال، برابری و سازندگی پس از مشورت و نظرخواهی با اعضا و به خاطر دفاع از ارزش‌های دموکراتیک، حفظ ثبات سیاسی و تحکیم منافع ملی تصمیم گرفت که به تیم اصلاحات و همگرایی بپیوندد."

زلمی رسول روز یکشنبه در شرایطی حمایت اش را از عبدالله عبدالله اعلام کرد که احمد ضیا مسعود معاون اول منتخب وی حضور نداشت.

زلمی رسول در این زمینه گفت:"اگرچه اکثریت مطلق اعضای تیم با این تصمیم من موافق اند و از این تصمیم حمایت می کنند، این را نیز طبیعی می‌دانم که یک تعداد از اعضای تیم ما با توجه به موقف‌های شخصی یا گروهی‌شان تصمیم دیگری بگیرند و بعضی از اعضای تیم ما در حال تصمیم گیری اند و من امیدوارم که آن ها به ما بپیوندند."

زلمی رسول دومین نامزد ریاست جمهوری افغانستان است که به تکت انتخاباتی عبدالله عبدالله پیوسته است. دو هفته پیش نیز محمد شفیق گل آغا شیرزی، یکی از نامزدان ریاست جمهوری افغانستان، حمایت خود را از تیم اصلاحات وهمگرایی به مدیریت عبدالله عبدالله اعلام کرده بود.

عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی دو نامزد پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اند و قرار است تا سه روز دیگر نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام گردد و آن وقت مشخص خواهد شد آیا انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به دور دوم خواهد رفت یاخیر؟

اگر انتخابات بدور دوم برود براساس قوانین انتخابات افغانستان، این بار انتخابات میان دو نامزد پیشتاز یعنی عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی برگزار خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید