سازمان ملل: جامعه جهانی در راستای همکاری مالی با افغانستان متعهد است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یان کوبیش، نماینده خاص دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان روز شنبه 10 مه 2014 در نشست خبری درکابل گفت، جامعه جهانی به تعهدات اش در راستای همکاری اقتصادی با افغانستان پابند است.

براساس گزارش العربیه.نت، کوبیش افزود، جامعه جهانی در کنفرانس توکیو تعهد کرد که افغانستان را تا پایان سال 2015 میلادی 16 میلیارد دالر کمک کند و جامعه جهانی دراین زمینه متعهد می باشد.

کوبیش تاکید کرد:"بار دیگر اطمینان می دهیم که کمک های جامعه جهانی به افغانستان بصورت مداوم صورت خواهد گرفت و افغانستان می تواند از نظر اقتصادی، سیاسی و امنیتی به کمک جامعه جهانی خودکفا شود."

کنفرانس توکیو درسال 1391 خورشیدی در کشور جاپان برگزار شد و نمایندگان بیش از 70 کشور و شماری از نهادهای جهانی نیز شرکت کرده بودند.

نمایندگان بیش از 70 کشور دراین کنفرانس تعهد کردند که تاپایان سال 2015 میلادی 16 میلیارد دالر به افغانستان کمک کنند. این کمک ها در بخش های نظامی و غیرنظامی در افغانستان به مصرف خواهند رسید.

درهمین حال، حضرت عمر زاخیلول، وزیر مالیه(دارایی) افغانستان دراین نشست از کشورهای کمک کننده خواست که به تعهدات شان وفادار بمانند.

زاخیلوال گفت:"ما در یک برهه بسیار مهم تاریخی قرار داریم، در زمانیکه افغانستان با عزم راسخ در حال تحول به یک کشور نیرومند، متکی به خود و مقتدر قرار دارد."

این درحالیست که موجودیت فساد گسترده اداری در افغانستان یکی از بزرگترین چالش دراین کشور به شمار میرود که همواره کشورهای کمک کننده دراین زمینه ابراز نگرانی کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید