جهان به آسیب دیدگان رانش زمین در افغانستان کمک می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جهان فاجعه انسانی ولسوالی ارگوی ولایت(استان) بدخشان افغانستان را تأسف بار خوانده و با بازماندگان قربانیان این رویداد ابراز همدردی کرد.

براساس گزارش العربیه.نت، مقام های افغان روز دوشنبه 05 مه 2014 گفته اند که شماری از کشورهای جهان، بصورت فوری کمک بشردوستانه خودرا به ولایت بدخشان فرستاده اند و شماری هم قرار است بزودی بفرستند.

براثر رانش زمین روز جمعه 02 مه 2014 در روستای "باریک آب" ولسوالی ارگوی ولایت(استان) بدخشان افغانستان، 2500 نفر زیر خاک شدند.

شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس دولت امارات متحده عربی، با قربانیان رویداد بدخشان اظهار همدردی کرد.

بنیاد شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان با انتشار بیانیه ای نوشت، این بنیاد کمک های فوری خودرا برای قربانیان رویداد بدخشان می فرستد.

سازمان ملل متحد نیز با ابراز همدری با مردم افغانستان، رویداد ولایت بدخشان را تأسف بار خوانده است.

این سازمان وعده داده است که خدمات بشردوستانه اش را به آسیب دیدگان رویداد بدخشان برساند.

مقام های هند نیز با ابراز همدردی با قربانیان رویداد بدخشان گفته اند که هند آماده است تا بخش های ویران شده ولسوالی ارگوی ولایت بدخشان را بازسازی کند.

من موهن‌سنگ، نخست‌وزیر هندوستان با انتشار پیامی گفت:"مردم هند در این رویداد دردناک با مردم کشورِ دوست افغانستان، ایستاده اند و در غم و اندوه کسانی‌که کشته و یا ناپدید شده اند، شریک می‌باشند. دعاها و قلب‌های ما در این روزهای پُر از درد و رنج با آنها است. هند آماده نجات و کمک به آسیب‌دیده‌گان است."

مقام های آذربایجان با اظهار تسلیت به بازماندگان قربانیان بدخشان اعلام کردند که 114 تٌن مواد غذایی که شامل آرد، روغن، برنج، گوشت و چای می باشد به آسیب دیدگان رویداد ولسوالی ارگوی ولایت بدخشان افغانستان فرستاده اند.

مقام های کشور چین از حکومت افغانستان خواسته اند تا لیست نیازمندی های آسیب دیدگان رانش زمین در ولسوالی ارگوی ولایت(استان) بدخشان را آماده کند.

براساس گزارش العربیه.نت، دنگ شیجونگ، سفیر چین در کابل به وزارت خارجه افغانستان گفت، چین آماده است که هر نوع مواد و کالاهای که آسیب دیدگان نیاز دارند در دسترس دولت افغانستان قرار دهد.

شیجونگ افزود:" دولت ومردم چین به دلیل حادثه ولایت بدخشان به شدت متأثر شده اند."

اتحادیه اروپا نیز با اظهار همدردی با قربانیان رانش زمین در روستای "باریک آب" ولسوالی ارگوی ولایت بدخشان افغانستان اعلام کرده است که این اتحادیه برای کمک به آسیب دیدگان ولایت بدخشان آماده است.

از سوی دیگر، بارک اوباما، رییس جمهور آمریکا در پی رانش زمین در ولایت بدخشان افغانستان در تماس تلفنی به حامد کرزی رییس جمهوری این کشور اظهار همدردی کرد.

اوباما به نمایندگی از مردم آمریکا در این تماس تلفنی به حامد کرزی گفت، آمریکا آماده هرگونه همکاری با آسیب دیدگان رویداد بدخشان است.

کشورهای ایران، پاکستان، جمهوری آلبانیا نیز پیامی تسلیت خود را به مردم افغانستان ابراز کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید