شیرزی یکی از نامزدان انتخابات افغانستان از عبدالله عبدالله حمایت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد رفیق گل آغا شیرزی یکی از نامزدان ریاست جمهوری افغانستان روز شنبه 03 مه 2014 از عبدالله عبدالله نامزد پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری این کشور حمایت کرد.

براساس گزارش العربیه.نت، شیرزی درنشست خبری مشترک با عبدالله درکابل اعلام کرد که این تصمیم براساس منافع ملی افغانستان گرفته شده است تا زمینه برای اوردن امنیت و حکومتداری خوب دراین کشور مساعد گردد.

شیرزی دراین نشست خبری از هواداران خود خواست که در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از عبدالله عبدالله حمایت کنند.

ازسوی دیگر، گزارش های وجود دارد که زلمی رسول یکی دیگر از نامزدان ریاست جمهوری افغانستان نیز در راه است اگر انتخابات به دور برود احتمال آن وجود دارد که رسول از عبدالله حمایت کند.

عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی از جمله نامزدان پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری افغانستان هستند که از یک هفته بدینسو چانه زنی های سیاسی میان نامزدان ریاست جمهوری این کشور بمنظور یکجا شدن آغاز شده است.

این چانه زنی های سیاسی زمانی آغاز شد که در اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان عبدالله عبدالله در ردیف اول و اشرف غنی احمدزی در ردیف دوم قرار گرفتند.

یوسف نورستانی رییس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان گفته است که براساس بررسی این کمیسیون، احتمال زیاد وجود دارد که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به دور دوم برود.

قراراست نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 24 ثور(اردبیهشت) سال 1393 خورشیدی اعلام گردد و آن وقت مشخص خواهد شد که انتخابات ریاست جمهوری این کشور به دور دوم خواهد رفت یاخیر؟

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید