آمریکا: از برگزاری دور دوم انتخابات افغانستان نگرانیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع آمریکا از برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ابراز نگرانی کرده و گفته است که تأمین امنیت دور دوم انتخابات برای ارتش افغان دشوار خواهد بود.

این وزارت درگزارش سالانه خود از رشد کمی و کیفی ارتش افغان ستایش کرده و گفته است که نیروهای امنیتی افغان به کمک آموزش نیروهای خارجی خودکفا شده اند.

دراین گزارش نوشته شده است:"پیشرفت‌های چشم گیر نیروهایی امنیتی افغانستان در بخش تامین امنیت و ثبات در افغانستان و انجام عملیات‌هایی نظامی به گونه مستقلانه نشان می‌دهد که آنها دستاوردهای خوبی داشته اند."

در این گزارش هم چنان تاکید شده است که ارتش افغان با انجام عملیات‌های ویژه و تأمین امنیت انتخابات محبوبیت خوبی را میان مردم کسب کرده است.

درگزارش سالانه وزارت دفاع آمریکا درمورد چالش های که روند موفقیت ارتش افغان را تهدید می کند نیز اشاره شده است.

دراین گزارش آمده است:"نیروهای امنیتی افغانستان توانستند امنیت انتخابات را تامین کنند؛ اما این نیروها از نگاه لوژستکی و پایداری با چالش‌هایی رو به رو اند، اگر انتخابات افغانستان به دور دوم برود وظیفه نیروهایی امنیتی افغانستان دشوارتر خواهد بود زیرا انتخابات افغانستان در فصل گرما برگذار خواهد شد."

در این گزارش، از امریکا و جامعه جهانی خواسته شده است که بعد از خروج سربازان خارجی، باید ارتش افغان از نگاه مالی بیشتر حمایت شود.

قرار است سربازان خارجی درختم سال 2014 میلادی بصورت کامل افغانستان را ترک کنند و مسئولیت امنیتی سراسر افغانستان به عهده ارتش افغان واگذار خواهد شد. اما پرسش اساسی دراین زمینه مطرح است که آیا ارتش افغان می تواند از این آزمون بزرگ و تاریخی با موفقیت عبور کند، پاسخ این پرسش را می توان بعد ازسال 2014 دریافت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید