جان آلن: فساد اداری بزرگترین خطر در افغانستان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنرال جان آلن فرمانده عمومی پیشین نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان گفت در آینده افغانستان فساد اداری بزرگترین خطراست نه گروه طالبان.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنجشنبه 01 مه 2014 با انتشار گزارشی نوشت، جان آلن به کمیته فرعی مجلس سنا آمریکا پیشنهاد کرده است که با ختم مأموریت سربازان آمریکا و ناتو در افغانستان باید 13600 سرباز آمریکایی بمنظور همکاری با ارتش افغان در این کشور باقی بمانند.

او گفت:" قوای افغان در جنگ علیه طالبان به وقت بیشتر نیاز دارند تا مهارت های رهبری و فرماندهی را بهتر بسازند و تکنیک های آنها را بیاموزند."

این فرمانده عمومی پیشین نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان از حکومت آینده این کشور نیز خواسته است که روابط کابل و واشنگتن را ترمیم کرده و پیمان امنیتی را امضا کند.

درهمین حال، دفتر سرمفتش مصارف بازسازی امریکا در افغانستان به تازگی با انتشار گزارش سه ماهه اش، از موجودیت فساد اداری در این کشور به شدت ابراز نگرانی کرده و تاکید کرده است که فساد اداری درافغانستان مسیر بازسازی را در این کشور گرفته است.

بر اساس این گزارش، از سال 2001 تاکنون 2314 سرباز آمریکایی در جنگ افغانستان کشته و 19701 سرباز دیگر زخمی گردیدند و مصارف نظامی آمریکا از سال 2001 تاکنون در افغانستان به 710 میلیارد دالر رسیده است. هم چنان آمریکا ازسال 2002 تاکنون فقط دربخش بازسازی افغانستان 103 میلیارد دالر به مصرف رسانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید