.
.
.

کشف 15 تن مواد منفجره از ولایت لغمان افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان روز یکشنبه 27-04-2014 از کشف 15 هزار کیلوگرام مواد انفجاری از ولایت(استان) لغمان این کشور خبر داد.

این ریاست روز یکشنبه با انتشار خبرنامه ای نوشت، کارمندان امنیت ملی افغانستان، 15 هزار کیلوگرام مواد انفجاری نوع "امونیم نایتریت" که در 300 خریطه سمنت با مارک شرکت تجارتی"بیست وی و عسکری" کشور پاکستان به شکل ماهرانه جاسازی شده بود کشف کردند.

در این خبرنامه آمده است که این موادهای انفجاری توسط حلقات تروریستی پاکستان به ولایت لغمان انتقال داده شده بود تا عملیات سازماندهی و فعالیت های تخریبی انجام دهند.

براساس این خبرنامه، دو نفر بنام های عبدالصمد و عبدالقدیر به اتهام این قضیه دستگیر شده و تحقیقات از نزد این افراد جریان دارد.

این در حالیست که راحیل شریف فرمانده ارتش پاکستان در دیدار با جیمز دابینز نماینده خاص آمریکا در امور افغانستان و پاکستان گفته است که پاکستان در امور داخلی سایر کشورها از جمله افغانستان دخالت نمی‌کند اما انتظار دارد سایر کشورها نیز در امور داخلی پاکستان دخالت نکنند.

راحیل شریف به جیمز دابینز گفت:" پاکستان تحت هر شرایطی منافع خود در افغانستان را حفظ می‌کند و حاضر نیست در این زمینه با سایر کشورها معامله کند. پاکستان نمی‌تواند نفوذ هند در افغانستان و استفاده از خاک این کشور برای ضربه زدن به اسلام‌آباد را تحمل کند و امریکایی‌ها باید به خوبی این نگرانی ما را درک کنند."