.
.
.

آمریکا: امنیت پایدار در منطقه ارتباط مستقیم با امنیت افغانستان دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جیمز دابینز، نماینده خاص آمریکا در امور افغانستان و پاکستان در دیدار با راحیل شریف، فرمانده ارتش پاکستان گفت، امنیت پایدار در منطقه ارتباط مستقیم و بستگی به امنیت افغانستان دارد؛ آمریکا و پاکستان باید به نتایج انتخابات افغانستان احترام گذاشته و در راستای تقویت دموکراسی در این کشور تلاش کنند.

رسانه های پاکستانی روز یکشنبه 27-04-2014 نوشته اند که دابینز در این دیدار گفت:"آمریکا به خوبی نگرانی پاکستان از اوضاع افغانستان را درک می‌کند و به تلاش این کشور برای حفظ منافع خود احترام می‌گذارد. انتظار من این است که پاکستان با ایفای نقش مثبت خود درباره اوضاع افغانستان زمینه خروج امن نیروهای خارجی از این کشور را فراهم کند."

درهمین حال، راحیل شریف فرمانده ارتش پاکستان در این دیدار گفته است، پاکستان در امور داخلی سایر کشورها از جمله افغانستان دخالت نمی‌کند اما انتظار دارد سایر کشورها نیز در امور داخلی پاکستان دخالت نکنند.

راحیل شریف افزود:" پاکستان تحت هر شرایطی منافع خود در افغانستان را حفظ می‌کند و حاضر نیست در این زمینه با سایر کشورها معامله کند. پاکستان نمی‌تواند نفوذ هند در افغانستان و استفاده از خاک این کشور برای ضربه زدن به اسلام‌آباد را تحمل کند و امریکایی‌ها باید به خوبی این نگرانی ما را درک کنند."

این گفته ها در شرایطی مطرح گردیده که قرار است تا ختم سال 2014 میلادی نیروهای خارجی بصورت کامل افغانستان را ترک کنند و پاکستان یگانه گذرگاهی برای خروج سربازان خارجی از افغانستان است که با کمترین هزینه می توانند وسایل خود را از افغانستان خارج سازند.